آشنایی با لذیذترین غذاهای ترکیهغذاهای ترکی را می توان در اکثر شهرهای بزرگ یافت و به نوعی غذاهای پرطرفدار در سراسر جهان تبدیل شده است. با این حال ، واقعیت این است که نمی توان غذاهای ترکی را با غذاهایی که در شهر محل زندگی خود پیدا می کنید ، مقایسه کرد. همراه مجله صورگشت باشید تا شکم گردی جذابی در میان غذاهای ترکیه داشته باشید…

 

 

کباب ترکی دنر  (Doner kebab)

 

دونر کباب یا کباب ترکی از لذیذترین غذاهای گوشتی می باشد که می توان آن را از اصلی ترین غذاهای ترکیه نیز دانست. بی شک تا به حال در ایران هم کباب ترکی نوش جان کرده اید اما کافیست تا در سفر به این کشور زیبا دونر کباب اصیل ترکی بخورید! مطمئن باشید مزه ی آن زیر زبانتان خواهد ماند. برای درست کردن کباب ترکی لایه های گوشت را به صورت ورقه ورقه داخل سیخی چرخان قرار می دهند که پس از پختن گوشت، تکه هایی از آن را به همراه پیاز و جعفری و فلفل سرو می کنند .

 


پیده (Pide) 

 

یکی از معروف ترین و لذیذترین غذاهای ترکیه که دوستداران پیتزا در سرتاسر جهان آن را به عنوان پیتزا ترکی می شناسند. این غذا مانند پیتزا در طعم و انواع مختلف موجود است و معمولا  خمیر را به شکل قایق درمی آورند و داخل قایق خمیری را با موادی مثل پنیر، سبزیجات و انواع مختلف گوشت پر می کنند. شما می توانید این غذا را در هر رستورانی پیدا کنید.  

 


گزلمه  (Gözleme) 

 

گزلمه در اصل همان نان ها یا فتیرهای ما ایرانی هاست که در ترکیه پخت می شود. برای پخت آن مواد داخل نان را می توانید خودتان انتخاب کنید. می توانید درون نان را با موادی مانند پنیر سفید، سیب زمینی، پیاز یا حتی گوشت انتخاب کنید. این نان در زمان پخته شده با کره محلی طعم دار می شود که می تواند یک صبحانه یا میان وعده خوشمزه و عالی باشد.

 


منمن (Menemen)

 

منمن یک املت خوشمزه به سبک ترکی است. پیاز و فلفل دلمه ای را با گوجه فرنگی کاملا جوشانده و در آخر با تخم مرغ ، جعفری ، فلفل و فلفل قرمز مخلوط می شود. البته گاهی پنیر و سوسیس هم به آن اضافه می کنند و هرکس می تواند بنا به ذائقه اش چیزی کم یا زیاد کند. در سفر به ترکیه منمن می تواند انتخابی خوشمزه و لذیذ برای صبحانه باشد، پس از آن غافل نشوید! 


لاهماجون (Lahmacun)

 

لاهماجون مانند پیده به پیتزای ترکی شناخته می شود . لاهماجون از لذیذترین غذاهای ترکیه است که انواع مختلفی دارد و به صورت های متفاوتی بر روی خمیر یوفکا سرو می شود. مواد روی این خمیر اغلب گوشت چرخکرده، پیاز و گوجه خورد شده، انواع سبزیجات، جعفری و غیره به همراه ادویه هایی همچون آویشن، فلفل سیاه و پاپریکا، دارچین و زردچوبه می باشد و حتی انار و مغزیجات هم روی آن ریخته می شود که پس از ریختن بر روی خمیر، داخل فر قرار گرفته و سرو می شود. البته در سفر به ترکیه ممکن است با انواع مختلف لاهماجون روبرو شوید .

 


کوفته (Kofte)

 

کوفته هم یکی از خوشمزه ترین و متداول ترین غذاهای ترکیه است که شباهت زیادی به کوفته ایرانی دارد و در بین گردشگران معروف است. همان طور که می دانید کوفته در اصل باید به صورت توپک های گرد و کوفته ای باشد اما در ترکیه ممکن است کوفته را در شکل های مختلف هم ببینید. این کوفته انواع متنوعی داشته و بسته به نوع ذائقه شما، به شکل های مختلف طبخ می شود. این غذا از گوشت چرخ کرده ، برنج ، پیاز ، جعفری و سیر تهیه می شود که در وسط آن از آلو ترش یا زرشک استفاده می کنند. این غذا به علت وجود ادویه جات مخصوص ترکیه به یکی از خاص ترین غذا ها معروف شده است . بنابراین در سفر به ترکیه از این غذای خاص غافل نشوید .

 

 

 

شکم گردی در ترکیهبهترین غذا های ترکیهخوشمزه ترین غذا های ترکیهمجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد