خرید اینترنتی بلیط هواپیما همدانپایتخت تمدن و فرهنگ ایران در غرب کشور استان همدان است. با خرید بلیط اینترنتی و ارزان هواپیما صورتیک به این استان سفر کنید و از جاذبه های  آن دیدن کنید.

استان همدان همجوار با استان های زنجان، تبریز، لرستان، استان مرکزی، کردستان و کرمانشاه است. در این استان جاذبه های زیادی از نظر گردشگری،مذهبی، تاریخی وجود دارد که باعث شده مسافران زیادی به این استان بیایند. مرکز این استان شهر همدان است.

همدان به زمان مادها برمیگردد و نام قدیمی آن هگمتانه بوده است.در آن زمان پایتخت ایران بوده است. ملایر، نهاوند و تویسرکان از شهرهای استان همدان است.

در این مقاله به جاذبه های استان همدان می پردازیم.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بازدید از غار علیصدر

با خرید اینترنتی بلیط هواپیما و سفر به همدان می توانید از بزرگترین غار آبی جهان دیدن کنید. غار علیصدر یکی از جاذبه های بزرگ و دوست داشتنی برای مسافران است.

این غار در شهرستان کبودرآهنگ در روستای علیصدر و در ارتفاعات ساری قیه استان همدان قرار دارد. درون غار علیصدر دالان های پیچ در پیچ و دهلیزهای زیادی وجود دارد که ارتفاع غار از سطح دریا 2100 متر است.

برای بازدید از غار ابتدا با خرید اینترنتی بلیط هواپیما به همدان رفته و از آنجا خود را به غار برسانید و پس از تهیه بلیط سوار قایق شده و از غار دیدن کنید. دمای غار همیشه یکنواخت و 20 درجه است.

گنج نامه

مجموعه تفریحی، تئریستی گنج نامه  با فاصله 5 کیلومتری از شهر همدان قرار دارد. این مجموعه در کوه های الوند قرار دارد که منظره ای زیبا با آب و هوایی مطبوع را رقم زده است. این مجموعه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی زیادی است.

مجموعه گنج نامه دارای جاذبه های گردشگری زیادی است که باید 1 روز کامل را به دیدن آنها اختصاص داد. سنگ نوشته های گنج نامه وآبشار گنج نامه از دیدنی های این مجموعه به حساب می آید. همچنین تله کابین، پیست اسکی، تله سیژ، ورزش تعادل هوایی، تله اسکی و همچنین پیاده روی بر روی پل معلق 200متری از جاذبه های این مجموعه است.

دریاچه و سد اکبتان

با خرید اینترنتی بلیط هواپیما و ارزان همدان از تنها دریاچه این شهر دیدن کنید. محیط سبز این دریاچه مسافران زیادی را به سمت خود می کشد. این دریاچه دارای تفریحات آبی مانند قایقرانی و اسکی است.

آرامگاه بابا طاهر عریان

با خرید اینترنتی بلیط هواپیما و سفر به همدان، مسافران اولین جایی را که برای دیدن انتخاب می کنند آرامگاه بابا طاهر عریان است.

عارف و شاعر دوبیتی سرای ایرانی که در قرن5 در همدان زندگی می کرده است. این آرامگاه در سال 1376 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

اشعار بابا طاهار به لهجه ملایری یا زبان لری سروده شده است. در کنار این آرامگاه موزه صنایع دستی استان همدان قرار دارد.

سفر به همدان با خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بازدید از آرامگاه بوعلی سینا

آرامگاه بوعلی سینا در میدانی به همین نام قرار دارد. طبیب، شاعر و عارف ایرانی که شهرت جهانی دارد و کتا.ب های طبابتش در کشورهای مختلف تدریس می شود.

میدانی به شکل بیضی با درختان چنار کهنسال که طراحی آن شبیه باغ های ایرانی قدیم است. طرح این بنا الهام گرفته از برج قابوس ابن وشمگیر در شهر گنبد کاووس است. در تالاری از این موزه و آرامگاه کتاب های ابوعلی سینا به نمایش گذاشته شده است.

تپه هگمتانه

این شهر قدیمی اولین پایتخت ایران بوده است و در کنار آتن در یونان و رم در ایتالیا از شهرهای باستانی است که هنوز زنده و مهم هستند. هرودوت در مورد این شهر گفته است که این شهر 4دیوار داشته که هر کدام به رنگ یکی از سیاره ها بوده است.

 در حفاری های به عمل آمده از این شهر مشخص شده است که کاخ های با شکوه در این ناحیه در تپه هگمتانه قرار داشته است. از مهمترین و قابل توجه ترین نکته های این شهر باستانی وجود شبکه ابرسانی آن است.

آرامگاه حیقوق نبی

این آرامگاه در شهرستان تویسرکان استان همدان قرار دارد. یکی از قدیمی ترین آثار تاریخی ایران است که به دوره سلجوقیان در قرن 9 بر می گردد.در سال 1353 ثبت آثار ملی ایران شد.

دشت میشان

در دامنه کوه های الوند دشت میشان قرار دارد. که برای رسیدن به این دشت چشم نواز باید یک کوهپیمایی نیمه سنگین داشت . هر روزه طبیعت گردان وکوه نوردان زیادی به این دشت می آیند.

 قبل از رسیدن به این دشت ابتدا ازدره زیبا و سر سبزعباس آباد عبور می کنید که پر از درختان میوه و باغ های با صفا است. قبل از شروع مسیر کوهپیمایی کتیبه گنج نامه قرار دارد که مربوط به دوره خشایارشاه و داریوش هخامنشی  است. مسیری که برای پیاده روی وجود دارد همان مسیر حرکت کاروان های پادشاهان هخامنشی است.

گنبد علویان

با خرید اینترنتی بلیط هواپیما  از صورتیک و سفر به همدان دیدن گنبد علویان خالی از لطف نیست. این بنا یکی از نمونه بناهای به یادگار مانده از معماری اسلامی است. که شاهکار معماری و گچبری بعد از اسلام است.

مجموعه تاريخی بازار همدان

مجموعه تاریخی بازار همدان در محدوده خیابان باباطاهر قرار دارد که مربوط به دوره قاجار است. که با خرید اینترنتی و ارزان بلیط هواپیما و سفر به همدان می توانید از این بازار دیدن کنید. شبیه دیگر بازارهای سنتی و قدیمی ایران این بازار هم مسقف است. بعضی تاریخ نگاران این بازار را مربوط به دوره سامانیان می دانند اما اکثر این مغازه ها از زمان قاجار باقی مانده اند.

با خرید اینترنتی بلیط هواپیما از سامانه صورتیک می توانید به هر گوشه ای از ایران و جهان با آسودگی خاطر سفر کنید.

 

 


خرید اینترنتی بلیط هواپیماهمدان

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد