خرید اینترنتی بلیط هواپیما اصفهانبا خرید اینترنتی بلیط هواپیما و ارزان، شهر اصفهان که به نصف جهان معروف است را ببینید. از نظر شکوه و زیبایی به این نام مشهور شده و یکی از مقاصد گردشگری در ایران است که پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است. مناطق دیدنی اصفهان بسیار زیاد و حیرت آور است و علاوه بر مکان های تاریخی و باستانی مناظرطبیعی نیز دارد.

وجود معماری باشکوه اسلامی، پل های زیبا، گنبدها و مناره های زیبا، غذاهای خوشمزه، کاشی های فیروزه ای  و زیبا و بازارهای سنتی اصفهان را تبدیل به مرکزی برای تفریح مسافران داخلی و خارجی کرده است. با خرید اینترنتی بلیط هواپیما صورتیکاز سامانه صورتیک می توانید سفری راحت و بی درد سر داشته باشید.

 

دیدنی های اصفهان با خرید اینترنتی بلیط هواپیما

 

1. میدان نقش جهان

یکی از جاذبه های دیدنی شهر اصفهان می توان به میدان نقش جهان اشاره کرد. با خرید اینترنتی بلیط هواپیما می توانید از یکی از بزرگترین و تحسین برانگیزترین میدان های جهان دیدن کنید.این میدان با طول 507 متر وعرض 158 متر دارای چهار اثر تاریخی است. مسجد شیخ لطف الله ، مسجد امام، بازار قیصریه و کاخ عالی قاپو در چهار طرف این میدان بزرگ قرار دارد. در دوران صفویان که اصفهان پایتخت ایران بود این میدان ساخته شد. در اطراف میدان نقش جهان 200 حجره در 2 طبقه وجود دارد که علاوه بر دیدن از میدان می توان به خرید هم کرد.

 

2. سی و سه پل

یکی از مشهورترین دیدنی های اصفهان پل الله وردی خان یا همان سی و سه پل است که بر روی رودخانه زاینده رود ساخته شده است. در زمان شاه عباس صفوی و در محله ارامنه اصفهان ساخته شد. در زمان صفویان جشن نوروز و مراسم آب پاشان و خاج شویان در کنار سی و سه پل برگزار می شد. شاه عباس هم دستور گل ریزان پل را می داد. جهانگردان زیادی سی وسه پل را شاهکار معماری ایران می دانند.

 

3. پل خواجو

پل خواجو شاهکار معماری زمان شاه عباس دوم است که روی زاینده رود ساخته شده است. نام دیگر آن پل بابا رکن الدین است که به عنوان سد از آن استفاده می شده است و بسیار محکم و متقارن است. در وسط این پل ساختمان اقامت شاه و خانواده اش بنا شده است.

 

4. کاخ عالی قاپو

کاخ عالی قاپو روبه روی مسجد شیخ لطف الله و در میدان نقش جهان قرار دارد. که از شاهکارهای معماری صفوی است و 6 طبقه دارد.عالی قاپو به معنای سردر بلند است. در طبقه ششم کاخ تالاری وجود دارد به نام اتاق صوت که مانند استودیوی ضبط طنین های اضافی را از صدا می گیرد و اصوات را به شکل صاف به همه جای تالار می رساند.

 

5. کاخ چهلستون

با خرید اینترنتی بلیط هواپیما از سامانه صورتیک می توانید به اصفهان سفر کنید و کاخ چهلستون را ببینید. این کاخ در غرب میدان نقش جهان و شرق خیابان چهارباغ است.

در معماری این کاخ از ترکیب معماری چینی، ایرانی و فرنگی استفاده شده است.

 

6. مسجد جامع

یکی دیگر از جاذبه های اصفهان که ارزش دیدن دارد و می توان با خرید اینترنتی بلیط هواپیما به آن سفر کرد مسجد جامع است که به قرن دوم هجری بر می گردد. مسجدی که باعث رشد شهر نشینی اصفهان شد. این مسجد به زمان عباسیان بر می گردد. دارای شهرت جهانی در معماری اسلامی است.

 

7. کاخ هشت بهشت

این عمارت زیبا در دوره صفویان محل سکونت حاکمان بوده است. این عمارت در باغی بزرگ به دستور شاه اسماعیل اول بنا نهاده شده است. شکل هشت ضلعی آن در دو طبقه به آن زیبایی خاصی داده است. این کاخ چهار نما دارد که هیچ یک شبیه دیگری نیست. در وسط عمارت حوض هشت ضلعی قرار دارد که به آن حوض مرمر می گویند.

 

8. منارجنبان

با خرید اینترنتی بلیط هواپیما از سامانه صورتیک می توانید سفری خاطره انگیز به اصفهان داشته باشید. از دیگر جاهای دیدنی اصفهان منارجنبان است که داستان های زیادی در ادبیات محلی ما دارد. درقرن 8 عارفی در منارجنبان دفن شده است. منارجنبان به شکل یک بقعه و دو مناره است. با تکان خوردن یک مناره کل ساختمان و مناره دیگر تکان می خورد که دلیل آن هنوز شناخته نشده است. فقط یک دلیل کمی نزدیک تر به این پدیده است که به نام تشدید یا اثر دوپلر نامیده می شود.

 

9. کلیسا و کوزه وانک

نام اصلی کلیسا وانک آمنا پرکیچ است که در زمان شاه عباس دوم ساخته شد. عبادتگاه ارمنیان بود و در محله ی جلفای اصفهان بود. دارای دو گنبد است که با معماری ایرانی مطابقت دارد. سقف و دیوارهای کلیسای وانک با نقاشی هایی از روایات انجیل پوشیده شده است که بسیار زیبا و دیدنی است.در بین تمام نقاشی ها ی دیوارها تصاویری از تولد عیسی مسیح و بهشت و جهنم آورده شده است. در موزه این کلیسا کتاب های قدیمی و خطی، تابلوها، زیورآلات و منسوجات قدیمی نگه داری می شود.

 

10. محله جلفا

پیشنهاد می کنیم با خرید اینترنتی بلیط هواپیما صورتیک هر چه زودتر به اصفهان سفر کنید تا از دیدنی های آن لذت ببرید. حتما به محله جلفا سر بزنید. خیابانی سنگفرش که که پیاده روی در آن حال آدم را جا می آورد.

همچنین رفتن به یک کافه در خیابان جلفا خالی از لطف نیست. حتی می توانید به کلیسا وانک بروید و نقاشی های زیبای آن را ببینید و حظ ببرید.

 

11. بازار قیصریه

بازار قیصریه یکی از معروف ترین بازار های میدان نقش جهان است که بازاری تاریخی با معماری دوره صفوی است. این بازار به بازار شاهی نیز معروف بود. در زمان صفویان این بازار مرکز خرید وفروش بین المللی بود و نمایندگان شرکت های خارجی در آن حجره داشتند.

 

12. مسجد شیج لطف الله

این مسجد یکی دیگر از جاذبه های میدان نفش جهان است که گنبد خاکی شکل آن از دور خود نمایی می کند. این مسجد مناره و شبستان یا صحن ورودی ندارد .

با سامانه رزواسیون آنلاین صورتیک  می توانید اینترنتی و ارزان بلیط هواپیما خریداری کنید و سفری بی دغدغه داشته باشید.


خرید اینترنتی بلیط هواپیماخرید اینترنتی بلیط هواپیما اصفهانخرید اینترنتی بلیط هواپیما و ارزانخرید بلیط ارزان هواپیمااصفهان

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد