خرید بلیط چارترهواپیما از صورتیک و سفر به کیشمسافران و گردشگرانی که به کیش سفر می کنند  اغلب ترجیح می دهند سفر هوایی داشته باشند. با خرید بلیط چارتر هواپیما یا خرید بلیط ارزان هواپیما صورتیک ساده ترین و قابل دسترس ترین راه ورود به کیش را انتخاب کنید.

کیش سرسبزترین جزیره خلیج فارس است و جاهای دیدنی زیادی دارد که سالانه مسافران زیادی را به سمت خود می کشد. ما در این جا به تعدادی از جاذبه های کیش می پردازیم.

 

1.آب انبار

با خرید بلیط چارتر هواپیما کیش و سفر به کیش می توانید از این آب انبارها دیدن کنید. در قدیم برای ذخیره آب از آب انبار استفاده می کرده اند. در سال 1371 برای ذخیره آب آشامیدنی مردم کیش آب انبار هایی احداث کردند اما به دلیل توریستی شدن این جزیره و افرایش جمعیت کارایی خودش را از دست داد و اکنون تبدیل به جاذبه گردشگری شده است. معماری آن شبیه معماری آب انبارهای یزد است که دارای دو گنبد و پنج بادگیر است. که با ورود باد به بادگیرها آب درون انبار خنک می شود.

 

2. پارک ساحلی میرمهنا

یکی دیگر از جاذبه های کیش که با خرید بلیط چارتر هواپیما می توانید به آنجا بروید پارک میرمهنا است. این پارک در شمال تا شمال غربی کیش قرار دارد.

این پارک علاوه بر ساحل زیبا و دارا بودن آلاچیق دارای اسکله تفریحی به همین نام است. همچنین دارای اسکله ماهیگیری نیز هست که در زمان های آزاد ماهیگیری می توانید به صورت تفریحی و شخصی ماهیگیری کنید.

 

3.  سفر به روستای باغو کیش با خرید بلیط چارتر هواپیما

 این روستا تنها روستای باقی مانده از کیش است که در جنوب غربی کیش در همان سمت کشتی یونانی قرار دارد و بافت سنتی آن همچنان وجود دارد. گویا نام این روستا را از زنی به نام باغو که در آنجا زندگی می کرده گرفته اند. در حال حاضر جز چند خانواده که به دامداری مشغول هستند سکنه دیگری ندارد. در قسمتی از روستای باغو سیاه چادرهایی وجود دارد که آداب و رسوم بومیان این منطقه را نشان می دهد و مسافران از دیدن آن لذت برده و با آداب و رسوم گذشته روستا آشنا می شوند.

 

4. پارک ساحلی سیمرغ

این پارک در جنوب غربی کیش قرار دارد و نزدیک به هتل مارینا، هتل سیمرغ و مجموعه دلفیناریوم است.در محدوده بین جاده جهان و جاده دوچرخه سواری قرار دارد. با خرید بلیط چارتر هواپیما از صورتیک در این پارک می توانید اوقات خوش و خرمی داشته باشید.

 

 5. پارک شهر

از دیگر جاذبه های کیش می توان به پارک شهر اشاره کرد. این پارک دارای فضای سبز، دریاچه مصنوعی، فضای ورزش، پیست دوچرخه سواری و ... است. دارای گونه های گیاهی متناسب با آب و هوای کیش است. دریاچه این پارک دارای قایق های پدالی است که گردشگران می توانند از آن استفاده کنند.

 

6. با خرید بلیط چارتر هواپیما کیش از پارک دلفین ها دیدن کنید

پارک دلفین ها یا دلفیناریوم اولین پارک دلفین ایران است که در کیش واقع شده است. مساحت این پارک حدود 100هکتار است. در این مجموعه باغ پرندگان، سفره خانه، سالن آمفی تئاتر و ... وجود دارد.

 

7. خانه اعیانی

از دیگر جاذبه های کیش که کمتر مورد توجه قرار گرفته است خانه اعیانی است. این خانه در 10 کیلومتری از مرکز شهر است.متعلق به خانواده هایی است که در کیش زندگی می کرده اند.

مساحت این خانه ها خیلی زیاد است و مشابه آن را در یزد و کاشان داشته ایم. این خانه با توجه به وسائل آن به دوره ایلخانی بر می گردد. خانه اعیانی یکی از خانه های شهر باستانی حریره است که صاحب آن از ثروتمندان دوره ایلخانی بوده است.

 

8. لاک پشت های کیش

با خرید بلیط چارتر هواپیما از صورتیک و سفر به کیش می توانید از نزدیک این لاک پشت های زیبا را ببینید.به دلیل امنیت و آرامش ساحل کیش این حیوانات در آن زندگی می کنند. دو گونه  لاک پشت نوک دار و لاک پشت سبز در کیش وجود دارد. در قسمت غربی کیش لاک پشت های بزرگ و غول آسایی زندگی می کنند و کاملا از دیواره های ساحلی قابل مشاهده هستند. وجود لاک پشت ها هنگام غروب خورشید زیبایی آن را دو چندان کرده است.

نکته جالب اینجاست که لاک پشت ها در چرخه اکوسیستم دریایی برای بقای نسل انسان ضروری هستند. در واقع اگر لاک پشت ها نباشند توازن زندگی انسان ها به هم می خورد و فاجعه جبران ناپذیری برای انسان ها به وجود می آید. تمساح ها، مارمولک ها و لاک پشت ها مهره دارانی هستند که توانسته اند با زندگی دریایی خود را وفق دهند.

اما هنوز هم با خشکی در ارتباط هستند. این موجودات برای تخم گذاری به خشکی می آیند. همچنین برای تنفس نیز به سطح آب می آیند. یکی از مواردی که با خرید بلیط چارتر هواپیما کیش برای مسافران جالب است غذای لاک پشت ها هستند که عروس دریایی، اسفنج ها و سخت پوستان است. لاک پشت ها در سواحل شنی تخم می گذارند که سواحل جنوب جای مناسبی نیست.

 

9.درخت سبز

از قدیمی ترین و کهن سال ترین جاذبه های کیش درخت لور یا درخت سبز است. این قسمت از کیش به دلیل سرسبزی و استفاده از چوب های کار شده در پیاده رو شبیه به شمال ایران است. این درخت بین 500 تا 600 سال عمر دارد. مردم بومی معتفدند که این درخت شگون دارد به همین دلیل برای گرفتن حاجت به آن نخ می بندند. این درخت که به انجیر معابد نیز معروف است در جنوب ایران می روید. درخت لور نزدیک به آب انبار و شهر باستانی حریره است.

با خرید بلیط چارتر هواپیما از سامانه صورتیک سفری خوش و خاطره انگیز را برای خود و خانواده خود به همراه داشته باشید.


خرید بلیط چارتر هواپیماسامانه صورتیککیش

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد