کریسمس کجا بریم ؟کریسمس یکی از بزرگ ترین جشن های جهان و جشن سال نو میلادی است که هر ساله در اواخر ماه دسامبر ( آخرین ماه میلادی ) در اکثر کشور هایی که مسیحی هستند برگزار می شود. کریسمس فارغ از مذهب یا مکان به یک جشنواره جهانی تبدیل شده است. هر ساله در فاصله چند هفته تا شروع جشن کریسمس در اکثر شهر های دنیا خیابان ها و فروشگاه ها را آذین می بندند و مراکز تجاری محصولات شان را با تخفیف های شگفت انگیز به فروش می گذارند تا همه افراد بتوانند برای سال نوی خود خرید کنند. کریسمس یکی از بهترین فرصت هایی است که می توانیم برای سفر برنامه ریزی کنیم و از جشنواره های خرید نهایت استفاده را ببریم. در ادامه مقاله صورگشت لیستی از شهر های کریسمس که به لحاظ هزینه ها و نزدیک بودن به کشورمان مناسب می باشد معرفی می کنیم. با صورگشت همراه باشید. 

 

استانبول

اگر چه ترکیه یک کشور مسلمان محسوب می شود اما استانبول به عنوان پنجمین شهر توریستی جهان هر ساله میزبان گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان برای جشن سال نو میلادی می باشد. در روز 24 دسامبر رسما جشن میلاد مسیح در کلیسای سنت آنتونی این شهر آغاز می شود. در ایام کریسمس مردم در خیابان ها به جشن و پایکوبی می پردازند و از برنامه های ویژه ای که برای این ایام تدارک دیده شده است استفاده می کنند. معمولا در جشن میلاد مسیح در استانبول بوقلمون شکم پر و گوشت سرو می شود. در استانبول علاوه بر اینکه می توانید از جشن های کریسمس لذت ببرید ، می توانید به مراکز خرید این شهر رفته و با دست پر به خانه برگردید. 

 

ایروان

ایروان پایتخت ارمنستان یکی دیگر از شهر هایی است جشن سال نو میلادی در آن برگزار می شود. ایروان به کشورمان بسیار نزدیک بوده و از نظر هزینه ها نسبت به دیگر شهر های اروپایی بسیار مناسب می باشد. جشن کریسمس در بزرگترین کلیسای ارمنی این شهر یکی از باشکوه ترین جشن های کریسمس در این شهر می باشد. نکته که باید بدانید این است که جشن کریسمس در این نسبت به شهر های اروپایی دیرتر برگزار می شود. این جشن ها از 31 دسامبر تا 13 ژانویه ادامه دارد. برای بازدید از جشن ها می توانید به میدان جمهوری این شهر سر بزنید. 

 

تفلیس

تفلیس پایتخت گرجستان یکی از شهر هایی است که در روز های آخر سال میزبان جشن های کریسمس می باشد. کریسمس همیشه در گرجستان یک جشن خاص بوده است. این روزی است که مردم ابراز عشق و محبت به نام عیسی مسیح می کنند. در این روز هر گرجی از روحیه خاصی برخوردار است. خیابان ها با نورهای زیبا کریسمس تزئین شده اند و می توان شنید که کارول های کریسمس در اطراف آن آواز می شود. در گرجستان کریسمس در تاریخ 7 ژانويه جشن گرفته می شود. 

 

بیروت

در لبنان 35 درصد از مردم از نوعی مسیحیت به نام مارونیت کاتولیک پیروی می کنند. در بیروت پایتخت لبنان و عروس خاورمیانه ، مهمانی های کریسمس بزرگ و پر زرق و برق در هتل های بزرگ برگزار می شود و افراد زیادی دوست دارند به آنجا بروند ، حتی اگر مسیحی نباشند. نمایش چراغ های کریسمس ، هالیوود و درختان کریسمس به سبک غربی نیز رایج می باشند، اگرچه برخی از مردم آنها را دوست ندارند زیرا فکر می کنند جنبه تجاری دارد. در لبنان اکثر مردم عربی صحبت می کنند و جمله کریسمس مبارک می شود " عید میلاد مجید " که جشن تولد باشکوه معنا می شود. 

 

دوبی

به نظر می رسد کریسمس در دوبی مانند دیگر شهر ها سپری نمی شود. در این شهر دیگر خبری از زمستان و سرما نیست. در ایام کریسمس دمای هوا در اینجا بین 17 تا 28 درجه سانتی گراد می باشد. در این شهر می توانید از درخت های کریسمس و جشنواره های خرید لذت ببرید. اگر چه امارات یک کشور اسلامی است ، اما این افتخار را دارد که در کلیسا های دوبی امکانات و خدمات را برای فرقه های مختلف فراهم کند. سنت ماری در اودمتا و سنت فرانسیس در جنوب شهر از جمله این کلیسا ها می باشد.

 

ارزان ترین شهر های کریسمسکریسمس کجا بریمشهر های ارزان در ایام کریسمسارزان ترین شهر های جشن نو سال میلادیمجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد