چرا باید سفر کنیمهمه ی ما سفر را دوست داریم.اما شرایط و محدودیت های مختلف گاهی نمی گذارد تا به نحو دلخواه سفر کنیم.این شرایط می تواند از یک آب و هوای بد باشد تا نبودن بودجه ی کافی و ... . 

می گویند انسان ها به یک بار سفر در هفته نیاز دارند. سفر کمک می کند تا تجربه های بیش تری کسب کنیم و بیش تر بیاموزیم. سفر کردن باعث کشف غذاهای جدیدی می شود که عاشق آن می شویم. سنت آگوستین ، از تأثیرگذارترین فیلسوفان و اندیشمندان مسیحیت در دوران باستان و اوایل قرون وسطی ، حرف زیبایی زده است ، او دنیا را به کتاب تشبیه کرده است و می گوید اگر کسی به سفر نرود مثل این است که یک صفحه از این کتاب را خوانده است.

 

از نظر من آن چه در پایان برای هر انسانی باقی می ماند ، خاطرات خواهد بود.این که تلاش کنیم تا خاطراتی خوب و شاد بیافرینیم خیلی شاهکار است.این خاطرات می تواند در قاب یک سفر به یادماندنی به تصویر کشیده شود. بدون شک برخی از خاطرات دوست داشتنی ما از سفر لحظاتی با افرادی بوده است که با آنها ملاقات کرده ایم.

وقتی در خانه هستیم تمایل داریم کمی تنبل شویم. اما وقتی سفر می کنیم فقط دوست داریم ببینیم که تا چه اندازه می توانیم خود را تحت فشار قرار دهیم. این یکی از نکات مثبت و ارزشمند سفر می باشد.

هنگامی که ما در یک سفر تاریخی در حال جستجوی ویرانه های هزار ساله هستیم و یا از طریق ساختمان هایی که یک رویداد بزرگ تاریخی در آن رخ داده است ، قدم می زنیم ، نمی توانیم باور کنیم که آنجا هستیم. ما بیش از آنچه که در کتاب های درسی دوران مدرسه، درمورد تاریخ مطالعه کرده باشیم ، بیشتر تاریخ را از طریق سفرهای خود می آموزیم.

 

از طرفی دیگر انسان های داناتر تجربه های ارزشمندتری دارند.سفر راهی است تا کلکسیون این تجربه ها را تکمیل و زیباتر کنیم.

درست است که سفر کردن هم دشواری های خودش را دارد.به قول قدیمی تر ها هیچ جا خانه ی خود آدم نمی شود.اما باید پذیرفت که با این تعابیر برای رسیدن به حال خوب ، هیچ چیز جای سفر را نمی گیرد. هر کس که سفر نکند به آرامی می میرد.روانشناسان معتقدند حس کنجکاوی و ایجاد یک فضای شاد و هیجان برانگیز می تواند در انسان اثر درمانی و رهایی از تنش را داشته باشد.هیجانات سفر روحیه ی هر انسانی را تازه تر خواهد کرد.از بستن بار و بندیل گرفته تا جاده و راه و مقصد!

کودکان را نگاه کنید.آن ها به هنگام سفر شوق بی اندازه ای دارند.چمدان بستن را خیلی دوست دارند و برای گذاشتن بارها داخل ماشین، عجله دارند. رفتار کودکان ، واقعیت همه ی ماست.هیچ کس نمی تواند شور و شوق سفر را انکار کند.

 

اگر هم اکنون تصمیم به سفر کرفته اید، سامانه رزرواسیون آنلاین صورتیک آسان ترین راه برای سفری مطمئن و آسوده خاطر می باشد. با استفاده از وب سایت صورگشت می توانید به هر جای ایران و جهان که دوست داشته باشید سفر کنید. ارزان ترین بلیط های هواپیما را برای خود بخواهید. هتل های ارزان فیمت را بدون دغدغه و فقط با چند کلیک ساده برای خود رزرو کنید. 

 


چرا باید سفر کنیمفواید سفرمزایای سفر کردنسفر چیستدرمورد سفرصورگشتمجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد