پیشرفت های صنعت هوایی و چالش های آن در سال 2020فرودگاه ها تنها به عنوان دروازه ای برای ورود به شهر شناخته نمی شوند. بلکه به عنوان مرواریدی که شهرها را به یکدیگر متصل می کنند دیده می شوند. با پیشرفت بسیار سریع تکنولوژی باید هر روز منتظر پدیده ای جدید و هیجان انگیز باشیم. ورود تکنولوژی به فرودگاه ها و صنعت هواپیمایی تحولی نوین و عظیم در این زمینه ایجاد کرده است. هرچه فناوری های پیشرفته تر و کاربر پسند تر به نظر برسند ، احتمالاً تأثیر مثبت زیادی بر روی کسب و کار های آن منطقه خواهند گذاشت. بنابراین فرودگاه ها یک بستر ایده آل برای ادغام فن آوری های جدید به منظور بهره مندی از رشد جهانی در ترافیک مسافر و جذب بیشتر سرمایه گذاری مستقیم یا غیرمستقیم هستند. در این مطلب ، روند های پیشرفت و ترقی برای فرودگاه ها و حمل و نقل هوایی را در سال 2020 و بعد از آن را بررسی کرده ایم. با صورگشت همراه باشید.

 

روبات های دستیار

روبات ها می توانند برای کمک به مسافران در محیط های شلوغ و گیج کننده مانند فرودگاه (به عنوان مثال روبات های چک این Troikas توسط ال جی در فرودگاه اینچئون کره جنوبی مستقر شده اند) و برای بهبود سوار شدن به فرودگاه (فرودگاه گاتویک در انگلستان مایل به آغاز یک پروژه آزمایشی پارکینگ رباتیک در سال 2019 است).

 

بلاک چین

فناوری بلاک چین توسط شرکتهای هواپیمایی ، فرودگاهها و مقامات دولتی به عنوان راهی برای بهبود ایمنی و عملیات امنیتی حمل و نقل هوایی مورد کاوش قرار گرفته است. برنامه های کاربردی بالقوه برای این فناوری شامل ضبط و ذخیره رزرو ، ارائه بلیط های الکترونیکی ، سرشماری قطعات هواپیما ، هویت یابی مسافران ، ردیابی قطعات یدکی و کنترل گذرنامه و ویزا است. و درنهایت پایان دادن به تأیید دستی و استفاده از کاغذ می باشد.

 

هوش مصنوعی

امروزه پیشرفت و رشد روز افزون هوش مصنوعی در همه زمینه های تکنولوژی و فناوری غیر قابل انکار است. استفاده از هوش مصنوعی در فرودگاه ها در حال تبدیل به واقعیت می باشد و در آینده ای نزدیک استفاده از هوش مصنوعی در حمل و نقل هوایی بسیار فراگیر خواهد شد. به عنوان مثال چندین آزمایش از فناوری تشخیص چهره وجود دارد که در فرودگاه های ناریتا ،آتن ، لندن و شهرهای اصلی چین آغاز شده است. این کار باعث تسریع در فرآیندهای بازرسی در فرودگاه ها مانند مراحل چک این و عبور از گیت های بازرسی می شود و منجر به صف های کوتاه تر می شود.

 

هواپیماهای بدون سرنشین

یکی دیگر از تکنولوژی های شگفت انگیز که احتمالا در آینده ای نزدیک شاهد آن خواهیم بود ، هواپیماهای بدون سرنشین است که فرودگاه ها و ایرلاین ها را با چالش های جدی روبرو کرده است. یکی از چالش های این فناوری کنترل از راه دور هواپیما می باشد که بر پیچیدگی این فناوری می افزاید. مدیریت ذخیره باتری ، بهبود و افزایش عملکرد خودرو و چالش های قانونی از دیگر چالش های این زمینه است. اما فرودگاه ها در سراسر جهان در این زمینه در حال سرمایه گذاری هستند و انتظار می رود که در آینده سرمایه گذاری بیشتری انجام شود.

 

بهبود كنترل ترافيك هوا

با افزایش و رشد ترافیک هوایی ، کنترل زیرساخت ها و ظرفیت ترافیک هوایی ، با چالش های جدی روبرو می شود و می طلبد که در این زمینه اقدامات بیشتری صورت بگیرد. دیجیتالی کردن کنترل ترافیک هوایی یک روند در حال توسعه برای بهبود ایمنی حمل و نقل است و برای عملیات پرواز به موقع و بهبود کارآیی آن ، فرودگاه ها با یکدیگر هماهنگ می شوند. مراکز کنترل از راه دور برای مدیریت کارآمد ترافیک فرودگاه های مختلف پدیده ای است که اخیراً به صورت آزمایشی به مرحله اجرا درآمده است. 

 

مقصد سبز

یکی از چالش هایی که همیشه هواپیما ها درگیر آن بوده اند مسئله مصرف سوخت آن ها بوده است. به دلیل قیمت پایین سوخت ، سرمایه گذاری های سبز را در صنعت هوایی دلسرد کرده است. اما چیزی که مسلم است این است که سوخت های فسیلی برای همیشه دوام نخواهند نداشت و کارشناسان پیش بینی می کنند که در آینده سرمایه گذاری در زمینه سوخت های زیست محیطی افزایش خواهد یافت.

 

پیشرفت های صنعت هوایی در سال 2020تکنولوژی های فرودگاه ها و صنعت هوایی در سال 2020مجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد