واحد عجیب پول چینزمانی که به چین می روید ، ممکن است فروشنده از شما مبلغ سه kuài  و پنج máo بابت یک لیوان نوشیدنی بخواهد. نگاهی به کیف پولتان می‌اندازید اسکناس‌هایی با عکس مائو می‌بینید که رویش نوشته شده یوانyuán) ) یا (jiӑo). عجیب است نه؟ پس چگونه می خواهید با مغازه دار تسویه حساب کنید؟؟؟

 

کارت های اعتباری بین المللی

بهترین راهکار ، به همراه داشتن وجه نقد است.اما شما می توانید از کارت های اعتباری نیز استفاده کنید. دستگاه‌های ATM در شهرهای بزرگ چین دارای علائم بین‌المللی هستند پس مشکلی با استفاده از کارت اعتباری بین‌المللی خود نخواهید داشت. تنها مشکلی که شاید با آن برخورد کنید محدودیت برداشت روزانه وجه از این دستگاه‌ها است.اما اگر از این دستگاه ها استفاده کردید ، تا روز بازگشتتان رسید ها همه را نگه دارید.در غیر این صورت اجازه ی تبدیل ارز را به شما نخواهند داد.

 

واحد پول رسمی چین

‏Renminbi نام رسمی ارزی است که جمهوری خلق چین در بدو تأسیس آن در سال 1949 معرفی کرده است. ترجمه تحت‌اللفظی آن به معنی «ارز مردم» است. که به صورت مخفف RMB نوشته می‌شود.

یوان نام واحدی از واحد پول renminbi است، اما به معنای renminbi نیست. در چین به طور معمول برای بیان قیمت‌ها کلمه یوان را به‌کار می‌برند. مثلا زمانی که کالایی 10 یوان ارزش دارد، هیچ وقت گفته نمی‌شود قیمت این کالا ده رنمینبی است.

اما آنچه عجیب‌تر یا جالب‌تر است، مردم عامه چین به ندرت از یوان یا رنمینبی در مبادلات خود استفاده می‌کنند و واحد پولی که در بین مردم چین رایج است kuàis و máos هستند.این امر سبب شده تا کار با پول در چین کمی گیج کننده و عجیب باشد.

 

چه ارزی به چین ببریم؟

دولت چین برای ورود و خروج ارز به کشورش بسیار سخت‌گیری می‌کند. می‌توانید دلار یا یورو با خود به چین ببرید و آنجا تبدیل به یوان کنید. این کار را می‌توانید در فرودگاه، برخی هتل‌های بزرگ یا صرافی‌های مجاز کشور چین انجام دهید.فراموش نکنید که در صورتی که از کشور دلار ببرید باید درصدی را به صرافی بابت تبدیل پول بدهید!

 

چیناسکناس چینواحد پول چینخرید در چینمجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد