هیچهایک چیست و چگونه هیچهایکر شویمنمی دانم درباره ی هیچهایک شنیده اید یا نه؟ هیچهایک یک سفر رایگان است ! بله درست خواندید !!! رایگان ...
هیچهایک یا "رایگان سواری" به نوعی از حمل و نقل گفته می شود که در آن مسافر بدون پرداخت هزینه ای از محلی به محل دیگر جا به جا می شود. این سفر می تواند کوتاه باشد، مانند از خانه تا محل کار و یا ممکن است یک سفر طولانی باشد مانند از استانی به استان دیگر یا حتی از یک کشور به کشوری دیگر.
من هم تجربه ی هیچهایک را داشتم بدون این که بدانم ! مدتی که در یکی از کلان شهرها ساکن بودم ، برای رسیدن به مدرسه باید از اتوبوس استفاده می کردم.هرچند ایستگاه اتوبوس مسیر مستقیم و نه دور از خانه داشت اما روزهای سرد و یخبندان تقریبا راه رفتن غیر ممکن می شد. این جا بود که ماشین های هم مسیر مرا تا ایستگاه اتوبوس به رایگان می رساندند.
 
 
 
هیچهایک یک روش برای سفر است که رایگان و بسیار ارزان تمام می شود اما گاهی اوقات سخت ! مثلا یک هیچهایکر شاید مجبور باشد در شرایط بد آب و هوایی کنار جاده منتظر بماند و یا پیاده روی های طولانی را تحمل کند.البته مزایایی مانند ارتباط با مردم محلی و اختلاط با فرهنگ و آداب و رسوم آن منطقه دارد و از همه مهم تر این که ارزان است.
هیچهایکر ها با یک ژست خاص کنار خیابان می ایستند.این ژست معمولا در هر کشور و هر منطقه ای مجزاست.به عنوان مثال انگشت شصت را بالا می آورند.راننده های مسیر ، فرصت دارند تصمیم گیری کنند که آیا دوست دارند بقیه ی مسیرشان را با یک غریبه همسفر باشند یا نه ؟!
هیچهایک خالی از خطر نیست و به افراد نا وارد توصیه نمی شود. باید اطمینان دو طرفه هم از سوی رانندگان و هم از سوی مسافران هیچهایکر برقرار شود.هر گونه ارتباط چشمی مشکوک و پرسش های بی ربط خطرناک هستند و بهتر است در این گونه موارد برای پرهیز از خطر ، همسفر نشوید.
بهتر است قبل از همسفر شدن با غریبه ها ، اطلاعاتتان را برای یک آشنا ارسال کنید.مثلا شخص مسافر می تواند شماره پلاک و رنگ ماشین را ارسال کند.
بهتر است هرگز به تنهایی هیچهایک نکنید! توصیه می شود با تعدادی دوست و آشنا به این گونه سفرها بروید.این امر علاوه بر این که خطرات را می کاهد ، سختی های سفر و طولانی بودن راه را هم برایتان آسان تر می کند.چه چیزی بهتر از پیاده روی طولانی با یک دوست صمیمی و به قول معروف پایه !
 
 
 
در انتها لازم است بگوییم برای هیچهایکر شدن باید فردی پرجرئت و شجاع باشید. چون در این نوع سفر ممکن است شرایط همیشه آن طوری که دلتان میخواهد پیش نرود. گاهی به راننده خطرناک و معتاد برخورد می کنید و یا گاهی شرایط آب و هوایی به صورت ناگهانی طوفانی و نامساعد می شود. در نهایت این شما هستید که تصمیم می گیرید هیچهایک کنید یا خیر. 
 

هیچهایک چیست و چکونه هیچهایکر شویمچگونه هیچهایک کنیمهیچهایک و رایگان سواریمزایا و معایب هیچهایکمجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد