هیچهایکرها مراقب باشند !هیچهایکر ها کم نیستند.آن ها رایگان سفر می کنند و در عوض تجربه های جدید و بیش تری کسب می کنند.اگر می خواهید هیچهایک را بفهمید ، پیشنهاد می کنیم مقاله ی "هیچهایک چیست و چگونه هیچهایکر شویم" را از دست ندهید.
در ادامه ی بحث می خواهیم نکاتی را به شما گوشزد کنیم که اگر روزی تصمیم گرفتید هیچهایکر شوید ، حرفه ای تر عمل کنید.
توصیه می کنیم در جاده های نا امن و هنگامی که تنها هستید ، فکر هیچهایکر شدن را از سرتان بیرون کنید.وقتی تنها هستید نه پیاده روی در جاده ی ناامن درست است و نه سوار شدن بر ماشین افرادی که نمی شناسید.
توصیه ی ما این است که از دوستان و یا اقوام مطمئن خود یک گروه تشکیل دهید و با هم هیچهایک را تجربه کنید.
اگر قصد دارید تا برای یک سفر از هیچهایک استفاده کنید ، از قبل با اپلیکیشن های هواشناسی و ... آب و هوای منطقه را بررسی کنید.ممکن است ماشین گیرتان نیاید و شما مجبور شوید قسمت هایی از مسیر را پیاده روی کنید.توصیه ی ما به شما این است که تجهیزات مناسب آب و هوا را همراه خود بردارید.مثلا اگر می بینید هوا رو به خنکی پیش خواهد رفت ، پتو ، کیسه خواب ، لباس گرم ، کبریت و ... همراه داشته باشید.
از قبل در اینترنت مسیر رفت و آمدتان را جست و جو کنید.مسیر شما نباید پر خطر باشد.حیوانات وحشی ، کوه هایی با خطر ریزش و پرتاب سنگ ، پرتگاه های خطرناک همه از مواردی هستند که سفر شما را پرریسک و سخت می کنند.در چنین حالاتی باید مسیرهای دیگر و یا حالات دیگر را چک کنید.
اگر همسفران مطمئن را انتخاب کردید و آب و هوا و جاده را هم چک کردید و خطری وجود نداشت و چمدانتان را بستید ، حالا می توانید به جاده بزنید و از هیچهایکتان لذت ببرید.البته هنوز خطرات تمام نشده اند و شما باید بیش تر از قبل حواستان را جمع کنید.
از ابتدای سفر باید برای آذوقه و خوراکی هایتان برنامه بریزید.شما ممکن است پیاده روی طولانی داشته باشید ، پس همه ی قمقمه ی آبتان را یکجا ننوشید!
اگر قصد استفاده از خودروها را داشتید ، توصیه می کنیم خیلی مراقب باشید!
هنگامی که می خواهید سوار ماشین شوید ، سعی کنید ماشین هایی را انتخاب کنید که راننده تنهاست.از سوار شدن به ماشین هایی که مسافر دارد و یا چند سرنشین داخل خودرو هستند ، خودداری کنید.
اگر ماشینی برایتان نگه داشت تا سوار شوید ، نامحسوس تصویری از ماشین و پلاک بگیرید ، این تصویر را بلافاصله برای یکی که با شما همسفر نشده ارسال کنید.اگر امکان ارسال تصویر ندارید ، اطلاعات را برایش بفرستید.
محلی که سوار ماشین می شوید را به درستی به خاطر بسپارید.
چهره ی راننده را به خاطر بسپارید و اگر امکان داشت با هم عکس بندازید.البته دوستانه!ظاهر راننده باید موجه باشد.اگر معتاد بود ، هرگز با وی همسفر نشوید.
شما باید نسبت به ماشین و راننده احساس خوب و صمیمی داشته باشید.در این زمینه اگر هر گونه شک و تردید داشتید ، از سوار شدن و همسفر شدن خودداری کنید.
به همه چیز مشکوک نباشید اما حواستان به سوال و جواب های بی ربط و نگاه های مشکوک باشد.راننده قرار است با شما همسفر شود ، پس طبیعی است او می خواهد با شما صحبت کند.اما این که چه چیزهایی بپرسد و چه رفتاری داشته باشد باید توجه کنید.مثلا راننده احتما شغل و کارتان را می پرسد یا از این که از کجا آمده اید و این ها طبیعی است.اما اگر مدل گوشی همراهتان را پرسید (خارج از بحث تلفن و ...) کمی مشکوک می زند.
سعی کنید وقتی سوار ماشین می شوید ، اشیای قیمتی را با خودتان حمل کنید و از گذاشتن آن ها در کوله و چمدان در صندوق عقب خودداری کنید.
اگر بتوانید با شخصی غیر از همسفرتان تماس برقرار کنید و با او صحبت کنید و بگویید که همسفر پیدا کرده اید!مکالمه ی شما باید از کلمات دوستانه باشد ولی در مقابل راننده انجام شود.
اگر راننده خواست در توقف گاه و استراحتگاهی بایستد ،  مانع نشوید.شاید خسته باشد.اما خیلی مراقب خودتان و وسایلتان باشید.بهتر است شما نیز پیاده شوید و به یکجای امن بروید.
حتما دوستانه برخورد کنید.از خوراکی هایتان به راننده و همسفرانتان تعارف کنید.گرم و صمیمی صحبت کنید و از پیشنهاد بحث هایی که جبهه گیری خاصی دارند ، خودداری کنید تا به اختلاف کشیده نشوید.
در پایان مسیر ، از راننده تشکر کنید.
 
 

هیچهایکهیچهایکرسفر بدون هزینهامنیت هیچهایکنکات هیچهایکمراقبت های هیچهایکر

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد