همه چیز درباره فرودگاه بین المللی کیشجزیره کیش به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری بسیار زیبا و منحصر به فرد به یکی از قطب های گردشگری در ایران تبدیل شده است. هر ساله گردشگران زیادی از ایران و خارج از کشور برای بازدید از این مناطق زیبا روانه این جزیره می شوند. فرودگاه بین المللی کیش نیز با پذیرش سالانه بیش از 4 میلیون مسافر یکی از شلوغ ترین فرودگاه های ایران محسوب می شود. در حال حاضر فرودگاه بین المللی کیش پنجمین فرودگاه پرتردد کشور و یکی از فعال ترین فرودگاه های کشور می باشد.

 

اطلاعات فرودگاه بین المللی کیش

فرودگاه بین المللی کیش در جزیره کیش و در غرب استان هرمزگان واقع شده است و مساحتی بالغ بر 9 میلیون متر مربع دارد. این فرودگاه برای اولین بار در سال 1356 افتتاح گردید. پس از پیروزی انقلاب اسلامی روند رشد و توسعه سازمان عمران کیش با کندی مواجه شد تا اینکه در سال 1371 رونق دوباره و جان تازه ای گرفت. در سال 73 نیز باند فرودگاه به چراغ های شب مجهز شد تا پرواز های شبانه نیز در کیش انجام شود. این فرودگاه دارای دو باند پرواز استاندارد است که طول هر یک از این باند ها 3360 متر است. در سال 2016 بیش از 23 هزار پرواز در این فرودگاه انجام شد. فرودگاه کیش با چهار ترمینال مسافری با مساحت 13000 متر مربع ، می تواند همزمان 10 پرواز داخلی و بین المللی را پشتیبانی کند. این فرودگاه 31 متر بالاتر از سطح آب دریا قرار دارد. کد یاتا این فرودگاه KIH نام دارد. 

 

شرکت های هواپیمایی فعال

شرکت های هواپیمایی زیادی در این فرودگاه فعال هستند. می توان به ایرلاین های زیر اشاره کرد. 

ایران ایر

ماهان

کیشی ایر

ماهان

آسمان

ارم

زاگرس

تابان

کاسپین

آریا

ساها

نفت ( کارون )

ایران ایرتور

معراج

سپهران

 

این ایرلاین ها به شهر های زیادی در داخل کشور پرواز دارند. از جمله موارد زیر :

تهران 

مشهد

شیراز

اصفهان

بندرعباس

یزد

همدان

تبریز

بوشهر

رشت

کرمانشاه

ساری

سنندج

ارومیه

عسلویه

کرمان

اهواز

کاشان

گرگان

جم

 

همچنین این فرودگاه به شهر های خارجی زیر پرواز دارد :

دبی ( امارات )

مسقط ( عمان )

 

امکانات فرودگاه بین المللی کیش

همان طور که گفته شد فرودگاه کیش یکی از شلوغ ترین فرودگاه های کشور می باشد. از این خدمات رفاهی مناسبی در این جزیره به گردشگران ارائه می شود.

 

جایگاه تشریفات اختصاصی

یکی از امکانات لوکس فرودگاه بین المللی کیش خدمات CIP یا همان جایگاه تشریفات اختصاصی می باشد. ساختمان CIP مجزا و در کنار سالن اصلی فرودگاه واقع شده است. تفاوت CIP فرودگاه کیش با سایر فرودگاه ها ، ادغام CIP و VIP می باشد. فضای اختصاصی این سرویس 60 نفر می باشد که علاوه بر مسافران داخلی ، به مسافران خارجی نیز خدمات CIP نیز ارائه می شود. 

برخی از امکانات CIP این فرودگاه به شرح زیر است :

1- انتقال از هواپیما به محل اختصاصی شما توسط خودرو های ویژه

2- انجام امور فرودگاهی مانند کارت پرواز و تحویل چمدان ها به کارمندان CIP

3- انجام پذیرایی از مهمانان به صورت معمولی و ویژه

4- استفاده از گیت های مخصوص برای بازرسی به صورت سریع تر

 

پارکینگ 

فرودگاه بین المللی کیش در مجموع 3 پارکینگ دارد که روی هم رفته گنجایش حدود 500 پارک خودرو را دارد. همچنین جایگاه تشریفات اختصاصی دارای پارکینگ اختصاصی است.

 

دیگر امکانات فرودگاه بین المللی کیش :

 

رستوران و کافی شاپ

بانک ( ملی )

صرافی

امانت بار

خدمات پستی

وای فای رایگان

خدمات اوژانسی و پزشکی

اشیا گمشده

خدمات حمل و نقل

خدمات بسته بندی بار

 

تلفن های ضروری فرودگاه

اطلاعات پرواز : 199

مرکز تلفن : 07644443200  و  07644443300

مدیر کل : 07644443300

 

اگر قصد سفر به جزیره زیبای کیش را داشته باشید ، صورگشت این افتخار را دارد تا مناسب ترین و ارزان ترین بلیط های چارتر هواپیما کیش را برای شما فراهم کند. شما نیز می توانید با استفاده از سیستم رزرواسیون آنلاین صورگشت در سریع ترین زمان ممکن و بدون دغدغه بلیط ارزان هواپیما برای خود رزرو کنید.

 

همه چیز درباره فرودگاه بین المللی کیشامکانات فرودگاه بین المللی کیششرکت های هواپیمایی کیشتلفن های فرودگاه کیشمجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد