ارمنستانارمنستان کشور زیبای همسایه ی ماست.این کشور در ضلع شمالی ایران واقع شده است.زبان رسمی این کشور ارمنی است و واحد پولشان درام است که در تاریخ تحریر این مقاله (19 آبان سال 1398) هر درام معادل 88 ریال ایران است.

این کشور با صفا به دلیل مرز زمینی با ایران و عدم نیاز به اخذ ویزا از جمله مقاصد تفریحی برای ایرانیان شده است.

ارمنستان کشور زیبایی است.به همین دلیل انتظار نداشته باشید که در خیلی کوتاه همه ی دیدنی ها را بازگو کنیم.در ادامه ی بحث ، صورتیک شما را با زیباترین و معروف ترین جاذبه های این کشور آشنا خواهد کرد.برای این که مطلبمان طولانی نشود و سرتان را به درد نیاوریم (!) این بحث را در چند مقاله گنجانده ایم تا اگر مشتاق بودید ، دنبال کنید.

 پرچم ارمنستان

کشور ارمنستان در پرچم خود از ۳ رنگ استفاده کرده است. این رنگ ها عبارتند از قرمز، آبی و نارنجی.

  • قرمز در ارمنستان سمبل خون ریخته شده ی سربازان ارمنی در جنگ، حفاظت از وفاداری مسیحی ها، استقلال و آزادی مردم ارمنی است. 
  • آبی سمبل زندگی مردم ارمنستان در زیر آسمان صلح می  باشد.
  • نارنجی نیز به معنای استعداد خلاق و ذات سخت کوش مردم کشور ارمنستان است.

شهرهای ارمنستان

پایتخت ارمنستان ، ایروان است.ایروان بسیار بزرگ است و تقریبا یک سوم جمعیت ارمنستان در این شهر ساکن هستند.به غیر از ایروان ، شهر گیومری ، اچمیادزین ، وانادزور ، هرازدان ، آبوویان ، ، آرتاشات ، کاپان ، آرماویر و گاوار نیز از شهرهای معروف این کشور هستند.

آب و هوای ارمنستان

ارمنستان یک کشور کوهستانی می باشد.به همین دلیل انتظار یک آب و هوای قاره ای باید داشت.زمستان های خیلی سرد و تابستان های خیلی گرم.

طبیعت ارمنستان را در هر فصل که ببینید، لذت‌بخش است. در ماه‌های ماه های سپتامبر و اکتبر (شهریور و مهر) و می تا ژوئن (اردیبهشت و خرداد)، بیشترین جمعیت از گردشگران وارد ارمنستان می‌شوند.

برای اینکه بهتر تفریح کنید پیشنهاد می کنیم سری به مقاله ی فستیوال های غذا در ارمنستان بزنید.تاریخ این فستیوال ها اگر در مدت سفرتان یکی شد ، می توانید از جشنواره ها که عموما با رقص و پایکوبی همراه است ، لذت ببرید.


سفر به ارمنستانآب و هوای ارمنستانشهرهای ارمنستانپرچم ارمنستاندانستنی های ارمنستاندرباره ی ارمنستانارمنستان

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد