نکاتی برای سفر به هندهند کشوری بسیار بزرگ است.مردم با ادیان و فرهنگ های متفاوت در آن جا زندگی می کنند از این رو به هند ، کشور هفتاد و دو ملت می گویند.

سفر به هند خصوصا برای بار اول می تواند در شما شوک فرهنگی ایجاد کند.

 

برای مدت سفرتان ، معقول برنامه بریزید

برای این که تصمیم بگیرید به چه جاهایی در هند بروید و از چه دیدنی هایی بازدید کنید ، به مدت سفر خود توجه کنید.هند به دلیل جاذبه های فراوان ، زمان زیادی را می طلبد تا بتوانید از همه ی آن ها بازدید کنید.اگر در زمان کوتاه تری این کار را انجام دهید ، متاسفانه نتیجه ای جز خستگی نخواهد داشت.

به عنوان مثال در هند ، سه شهر دهلی ، جیپور و آگرا به مثلث طلایی معروفند.اگر زمان شما محدود است ، نیازی نیست تا هر سه شهر را در یک سفر ببینید.

 

مراقب خوردنی ها باشید

خیلی از مسافران در اولین تجربه ی سفر به هند ، ناراحتی معده می گیرند.غذاهای هندی با سبک و ذائقه ی متفاوتی است و شما باید سعی کنید از غذاهایی که با شما سازگارتر است ، استفاده کنید.

آب معدنی تقلبی بسیار یافت می شود و شما هنگام خرید باید به پلمپ بودن درب بطری توجه داشته باشید.

 

تفاوت فرهنگی را درک کنید

هندی ها ممکن است از شما سوالاتی بپرسند که برایتان فضولی محسوب شود.اما این سوالات نشانه ی ادب و علاقه ی آن ها به شماست.

یا در هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ، ممکن است در میان افراد زیادی قرار بگیرید و اصطلاحا له شوید.

در هند بسیاری از جاها باب است تا کفش های خود را پیش از ورود به یک محل خاص ، در آورند.شما باید به این فرهنگ احترام بگذارید.البته کفش هایتان را در جای امن بگذارید یا به امانت دار کفش بسپارید.

 

صبور باشید

در هند به دلیل ازدحام و ترافیک شما از زمان مقرر شده ممکن است مدت زیادی را معطل بمانید.مردم بومی بسیار صبور هستند.شما نیز باید خودتان را وفق دهید.

 

مراقب باشید

این نکته، تنها در نکات سفر به هندوستان جای ندارد. بلکه به کشور دیگری که سفر می کنید، باید این جمله را به خاطر داشته باشید. حتی در ایران هم برای سفر، باید نکات ایمنی بسیاری را برای سفری ایمن در نظر بگیرید. جمله «تنها به کوچه های خلوت نروید» شاید تکراری باشد، اما برای جلوگیری از بروز خطرهای غیر منتظره لازم است که تکرار شود. حمل مقدار زیادی پول نقد هیچ کجا خوب نیست اما در شهرهای شلوغ جیب بری یکی از مشکلات ناخوشایند است. به گردشگران تازه وارد پیشنهاد می شود که خونسرد باشند و به راحتی عصبانی نشوند.

 

هندوستانسفر به هندوستاننکات سفر به هندوستان

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد