مهاجرت به کانادا 2020کانادا به عنوان دومین کشور پهناور جهان بعد از روسیه یکی از کشور های مهاجرپذیر است که در سال های اخیر تقاضا برای مهاجرت به این کشور به شدت افزایش پیدا کرده است. سطح رفاه اجتماعی بالا ، ثبات اقتصادی و شرایط ایده آل زندگی از جمله علل مهاجرت به این کشور می باشد. قوانین مهاجرتی در این کشور به علت افزایش تقاضا مدام در حال تغییر است. بر اساس آخرین آمار ها جمعیت کانادا از مرز 37.5 میلیون نفر عبور کرده است که در مقایسه با سایر کشور ها مانند روسیه ، برزیل ، هند ، چین و ایالات متحده جمعیت آن رو به تضعیف می باشد. از این رو دولت کانادا تصمیم گرفته است که 360000 مهاجر را در سال 2020 مشتاقانه بپذیرد. در این مقاله به روش های مهاجرت به کانادا در سال 2020 می پردازیم. با مجله صورگشت همراه باشید. 

 

طبق بند 12 قانون مهاجرت به کانادا که به IRPA معروف است ( The Immigration and Refugee Protection Act قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان ) مهاجرت به کانادا در سه دسته اصلی زیر قرار می گیرد.

مهاجرت خانوادگی

مهاجرت کاری و اقتصادی

پناهندگی

 

مهاجرت خانوادگی به کانادا 2020

شخصی که دارای اقامت دائم (Permanent Residency یا PR ) یا تابعیت کانادا است ، می تواند اسپانسر ( حامی ) همسر ، فرزندان ، والدین ، مادربزرگ و یا سایر اعضای خانواده خود شود تا تحت برنامه های مختلف حمایت خانوادگی ، ساکن دائم کانادا شود. با این وجود ممکن است معیارهای متفاوتی برای هر یک از این گروه ها اعمال شود.

شرایط مهاجرت از طریق همسر

شهروند یا اقامت دائم در کانادا

حداقل سن 18

در 5 سال گذشته به عنوان همسر در کانادا حمایت نشده باشد

قول می دهد از روزی که در کانادا به سر می برد ، به مدت سه سال از همسر خود حمایت کند

قول می دهد از فرزندان همسر خود به مدت 10 سال یا تا 19 سالگی حمایت کند

منوط به دستور حذف از کانادا نباشد

در هیچ زندان و ندامتگاهی قرار نداشته باشد

به غیر از دلایل ناتوانی و از کار افتادگی از خدمات اجتماعی کمکی دریافت نکند

یک برنامه حمایت مالی را تنظیم کند و کلیه اسناد و فرم های امضا شده را تهیه کند

 

مهاجرت کاری و اقتصادی کانادا 2020

متقاضیان و افرادی که از طریق کلاس های اقتصادی مهاجرت می کنند ، عمدتاً کارگران ماهر ، صاحبان مشاغل یا مدیران ارشد با تجربه مدیریتی و قابلیت های سرمایه گذاری هستند. در حقیقت ، اکثر مهاجران به کانادا تحت این گروه قرار دارند. ما می توانیم مهاجرت اقتصادی را به سه گروه اصلی تقسیم کنیم:

فدرال - این مهاجران ممکن است در هر استان یا قلمرو کانادا به غیر از Quebec مستقر شوند.

برنامه مهاجرت استانی (PNP) - متقاضیان به غیر از Quebec به استان خاصی از کانادا مهاجرت می کنند.

Quebec - استان Quebec توافق نامه خصوصی با دولت فدرال دارد که با عنوان توافقنامه Quebec شناخته می شود و در این استان مسئولیت برنامه های مهاجرتی خود را بر عهده دارد.

 

مهاجرت از طریق برنامه های فدرال

ورودی سریع ( Express Entry یا EE ) : این سیستم از سال 2015 در کانادا اجرا می شود و شامل زیرکلاس های زیر می باشد.

  • کلاس کارگر ماهر فدرال (The Federal Skilled Worker Class (FSWC
  • کلاس باتجربه کانادایی (The Canadian Experience Class (CEC
  • کلاس معاملات تجاری ماهر (The Federal Skilled Trades Class (FSTC

برنامه خود اشتغالی ( Self-Employed program ) : این برنامه شامل 2 گروه خاص می شود.

  • ورزشکاری - ورزشکاران و افراد فعال در ورزش (مربیان ، داوران ، مدیران ورزشی و غیره)
  • فعالیتهای فرهنگی - هنرمندان و افرادی که در زمینه های هنری و فرهنگی مشغول فعالیت هستند (نویسندگان ، نوازندگان ، فیلمسازان ، فیلمنامه نویسان ، نقاشان هنری ، خواننده ها و غیره)

ویزای استارتاپ - این برنامه برای مهاجران مبتکر و خلاق طراحی شده است.

لیدر مراقبت از کودک یا کارگر پشتیبان خانه - این فرایند مختص متقاضیانی است که در کانادا به عنوان سرپرست حضور داشتند و کار می کردند.

لیدر مهاجرت اقیانوس اطلس - این برنامه عمدتاً افرادی را که پیشنهادات شغلی از یک کارفرما در یکی از استان های آتلانتیک ، نیوبرانزویک ، نوا اسکوشیا ، جزیره پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور را در نظر می گیرند ، هدف قرار می دهد.

لیدر مهاجرت روستایی و شمالی - اگر در برخی مناطق روستایی کانادا از یک کارفرما پیشنهاد کار دارید ، ممکن است به کانادا مهاجرت کنید. البته این یک برنامه آزمایشی است که از سال 2020 آغاز می شود.

لیدر مهاجرت کشاورزی و مواد غذایی - برخی از کارگران خارجی در صنعت مواد غذایی ممکن است طبق این برنامه آزمایشی در سال 2020 به کانادا مهاجرت کنند.

 

برنامه مهاجرت استانی Provincial Nominee Program PNP و Quebec

کانادا ده استان و سه قلمرو دارد. به جز نوناووت ، هر استان و قلمرو کانادا فرصت های مهاجرتی را ارائه می دهد. در حقیقت قانون 1867 قانون اساسی کانادا استانها را قادر می سازد تا زمانی که خلاف تصمیم دولت فدرال نباشد مهاجرت به استان های خود را مدیریت کنند.  

PNP بیشتر به دنبال کارگران ماهر و دارای تجربه و سوابق مختلف و همچنین تحصیلات در کالج یا دانشگاه است. برنامه نامزدهای استانی همچنین سرمایه گذاران ، کارآفرینان و افراد خود اشتغالی را نیز هدف قرار می دهد که می توانند چشمه تازه و نوآوری های جدیدی را به کانادا وارد کنند. این به ایجاد اقتصادی قوی تر کمک می کند و دیگر کانادایی ها نیز سود می برد. بسیاری از استانها همچنین برنامه هایی را اجرا می کنند که به خانواده ها کمک می کند تا در استان های خود عضو شوند.

وقتی شما یک کارگر ماهر یا کارآفرین هستید که تجربه و تحصیلات ممتازی دارید و استان مورد نظر شما را تأیید می کند ، احتمال آن بسیار بالاست که تأیید نهایی را از مقامات فدرال مهاجرت دریافت کنید و به کانادا مهاجرت کنید.

 

مهاجرت از طریق پناهندگی به کانادا 2020

برخی از افرادی که از کشور خود آواره شده اند می توانند به عنوان پناهندگان کنوانسیون به کانادا اسکان داده شوند. وقتی این افراد در کانادا زمین می گیرند ، ساکن دائم کانادا می شوند. با این حال ، برخی از افراد به کانادا می آیند و در بندر ورودی یا داخل کانادا برای پناهندگی اقدام می کنند. بیشتر این افراد در جلسه دادرسی در هیئت مهاجرت و پناهندگان کانادا شرکت می کنند. البته در صورت موفقیت ، در نهایت ممکن است ساکن دائم کانادا شوند. 

 

هزینه های مهاجرت به کانادا 2020

 هزینه بررسی درخواست - شما باید هزینه بررسی درخواست را به دولتهای فدرال یا استانهای کانادا پرداخت کنید تا از آنها بخواهید که بسته درخواست شما را بررسی کنند. مبلغی که آن ها برای این کار درخواست می کنند ممکن است از کمتر از 100 دلار (بودجه کانادا) تا هزاران دلار متغیر باشد.

هزینه مشاوره و نمایندگی - اگر یک مشاور مهاجرت یا یک وکیل مهاجرتی را استخدام کرده اید تا در روند درخواست به شما کمک کند ، باید هزینه های حرفه ای آنها را بپردازید ، که معمولاً چند صد تا چند هزار دلار کانادا هستند. در حالی که مشاوران یا وکلا روند کار شما را تسریع نمی کنند ، آنها می توانند از اشتباهات شدید جلوگیری کنند که ممکن است منجر به اطلاعات نادرست و غلط برای برنامه مهاجرت یا سایر موارد مربوط به برنامه شود. بنابراین ، حتماً یک وکیل متخصص و آگاه را انتخاب کنید. یک وکیل بی کفایت می تواند به جای راه حل ، بخشی از مشکل شما تبدیل شود. 

حق هزینه اقامت دائم (RPRF) - این هزینه به عنوان هزینه اقامت شناخته می شود . هزینه در حال حاضر حدود 490 دلار برای هر شخص است و برای متقاضی اصلی و همسر او اعمال می شود (برخی از استثنائات نیز وجود دارد ).

هزینه بیومتریک - برای مهاجرت به کانادا باید بیومتریک بدهید. هزینه فعلی بیومتریک 85 دلار و برای خانواده حداکثر 170 دلار است.

معاینه پزشکی - همه اعضای خانواده باید معاینه پزشکی را انجام دهند. معاینه توسط پزشک مجاز IRCC انجام می شود. پزشکان برای خدمات خود از شما هزینه می گیرند. مبلغ مورد نیاز برای پرداخت ، به کشور و پیچیدگی مشکلات پزشکی شما بستگی دارد.

تهیه و ترجمه اسناد - شما باید چندین سند تهیه کرده و آنها را به زبان های انگلیسی یا فرانسوی ترجمه کنید.

هزینه های دیگر - بعضی اوقات ، شما نیاز به بازدیدهای اکتشافی از کانادا دارید. همچنین ممکن است شما نیاز به پرداخت سپرده حسن نیت به استان های خاص داشته باشید. هزینه های غیر منتظره دیگر مانند سفر به یک کشور یا شهر دیگر را برای تهیه بیومتریک ، استخدام یک حساب کاربری ، استخدام یک ارزیابی کننده ملک یا ارسال نامه به اسناد خود در نظر بگیرید.

 

زمان بررسی درخواست برای مهاجرت به کانادا 2020

دولت کانادا سعی دارد زمان بررسی درخواست مهاجرت را به زیر یک سال محدود کند. اما در واقع ممکن است درخواست شما چندین سال هم طول بکشد. زمان بررسی درخواست شما به عوامل زیادی از جمله روش مهاجرت ، پیچیدگی های برنامه مهاجرت ، وکیلی که پرونده مهاجرت شما را بازبینی می کند و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد. 

 

روش های مهاجرت به کانادا 2020مهاجرت به کانادا 2020هزینه های مهاجرت به کانادا در سال 2020پناهندگی به کانادا در سال 2020مجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد