معرفی هواپیمایی ماهانشرکت هواپیمایی ماهان جزو اولین و بهترین ایرلاین های کشور می باشد. ماهان ایر در سال 1371 در شهر کرمان تاسیس شد. ماهان از شهری در نزدیکی کرمان گرفته شده است. دفتری مرکزی آن هم اکنون در تهران قرار دارد. ماهان جزو اولین شرکت های خصوصی هواپیمایی به شمار می رود و در چند سال اخیر توانسته جزو محبوب ترین و ایمن ترین ایرلاین های ایران قرار بگیرد. 

 

پرواز های هواپیمایی ماهان 

همان گونه که گفته شد ماهان ایر یکی از بهترین و فعال ترین ایرلاین های کشور می باشد. ماهان ایر روزانه به بیش از 50 مقصد داخلی و بین المللی پرواز انجام می دهد. این شرکت هواپیمایی در حال حاضر به تمام 32 شهر ایران پرواز دارد. مسیر پرواز های داخلی داخلی ماهان ایر به شرح زیر است :

تهران مشهد

تهران تبریز

تهران اصفهان

تهران اهواز

تهران کرمان

تهران سنندج

تهران کرمانشاه

تهران بیرجند

تهران بندرعباس

تهران قشم

تهران زابل

تهران شیراز

تهران رفسنجان

تهران ساری

تهران ایلام

تهران بجنورد

تهران طبس

تهران خرم آباد

تهران شهرکرد

اصفهان گچساران

مشهد کیش

مشهد اصفهان

مشهد کرمان

مشهد بندرعباس

مشهد سنندج

بندرعباس تبریز

شیراز اصفهان

 

ماهان ایر به شهر های خارجی زیادی پرواز دارد از جمله موارد زیر :

تهران مسکو

تهران سن پترزبورگ

تهران میلان

تهران بارسلونا

تهران مراکش

تهران سوچی

تهران استانبول

تهران آنکارا

تهران ازمیر

تهران آتن

تهران ایروان

تهران بیروت

تهران دمشق

تهران بغداد

تهران نجف

تهران کویت

تهران اربیل

تهران دوبی

تهران آلماتی

تهران کابل

تهران لاهور

تهران دهلی

تهران گوا

تهران کلمبو

تهران بانکوک

تهران پوکت

تهران کوالالامپور

تهران گوانجو

تهران شانگهای

تهران پکن

 

کلاس های پروازی ماهان ایر

کلاس های پروازی ماهان ایر به 2 دسته اکونومی و بیزینس کلاس تقسیم می شود.

 

اکونومی کلاس

پذیرایی معمولی و سرگرمی هایی مانند تلویزیون مشترک جزو کلاس اکونومی می باشد. در اکونومی کلاس ماهان ایر شما می توانید 20 و 30 کیلوگرم به ترتیب برای پرواز های داخلی و خارجی بار و چمدان با خود حمل کنید. بار دستی مجاز نیز 5 کیلوگرم می باشد.

 

بیزینس کلاس 

بیزینس کلاس یا همان کلاس تجاری دیگر کلاس پرواز ماهان ایر است. در بیزینس کلاس غذاهای ویژه ایرانی و بین المللی و انواع نوشیدنی از مهمانان پذیرایی می شود. تلویزیون های 42 اینج داخل کابین ، صندلی های بسیار راحت و مناسب و سیستم صوتی دیگر امکانات بیزنیس کلاس ماهان ایر می باشد. در بیزینس کلاس هواپیمایی ماهان شما مجاز هستید تا 25 کیلوگرم بار برای پرواز های داخلی و 40 کیلوگرم بار برای پرواز های خارجی حمل کنید. بار دستی مجاز نیز 7 کیلوگرم می باشد.

 

ناوگان هواپیمایی ماهان

ماهان در چند سال اخیر از زمان تاسیس همیشه سعی داشته هواپیما های جدید و به روز را به ناوگان خود اضافه کند. بیشتر هواپیما های ماهان ایر در زمینه حمل مسافر فعالیت می کنند. علی رغم تحریم های شدید آمریکا و کشور های اروپایی ، هواپیمایی ماهان در سال 2015 توانست با دور زدن تحریم ها ، 9 فروند ایرباس را به ناوگان خود اضافه کند. در حال حاضر 40 فروند هواپیمای فعال در ناوگان ماهان ایر در حال فعالیت هستند. بیشتر هواپیمای های ماهان را ایرباس و بوئینگ تشکیل می دهند. ناوگان کنونی ماهان ایر به شرح زیر است :

 

نام هواپیما تعداد فروند
ایرباس A300-600R 6
ایرباس A300-310 8
ایرباس A300-340 5
ایرباس A340-600 7
بریتیس ایروسپیس 146 10
بوئینگ 747-300 2
بوئینگ 747-400 2

 

خرید بلیط پرواز هواپیمایی ماهان

برای خرید بلیط پرواز هواپیمایی ماهان کافی است در وب سایت ماهان به نشانی mahan.aero در قسمت خرید اینترنتی ، مبدا ، مقصد و زمان پرواز را مشخص نموده و اقدام به رزرو بلیط نمایید. دیگر روش خرید بلیط ، استفاده از سیستم رزرواسیون آنلاین صورگشت می باشد. اگر قصد خرید بلیط ارزان و چارتر هوایپما ماهان را داشته باشید ، صورگشت به صورت مستقیم و بدون واسطه و تضمین بهترین قیمت ، این اطمینان را به شما می دهد که می توانید مناسب ترین بلیط هواپیما را پس از مقایسه قیمت ها ، برای خود تهیه کنید. 

 

تاریخچه ماهاندرباره ماهان ایرناوگان هواپیمایی ماهانمسیر های هواپیمایی ماهانپرواز های هواپیمایی ماهاناکونومی کلاس هواپیمایی ماهانبیزینس کلاس هواپیمایی ماهانکلاس تجاری هواپیمایی ماهانخرید بلیط هواپیما هواپیمایی ماهانخرید بلیط ارزانخرید بلیط چارتررزرو بلیط ارزان قیمتمجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد