مزایا و معایب چمدان های هوشمندیکی از دغدغه های همه ما در هنگام سفر پیرامون چمدان هایمان می باشد. اینکه آیا وزن چمدان های ما مجاز هستند ، یا اینکه چمدان ما در هنگام سفر گم نشود. آیا تا به حال شده چمدان خود را در هنگام سفر گم کرده باشید و ساعت ها یا حتی چندین روز سرگردان به دنبال یافتن آن باشید؟ امروزه به لطف چمدان های هوشمند دیگر لازم نیست هیچ نگرانی و استرسی بابت چمدان های خود داشته باشید. در ادامه با صورگشت همراه باشید تا آشنایی جامعی با این چمدان ها و ویژگی های آن ها داشته باشیم و مزایا و معایب آن را بررسی کنیم. 

یکی از قابلیت های اصلی چمدان های هوشمند داشتن پورت شارژر برای گوشی های هوشمند و به طور کلی هر نوع وسیله الکترونیکی  می باشد که به وسیله آن می توانید دستگاه های خود را در طول سفرهای طولانی شارژ کنید. از ویژگی های دیگر چمدان های هوشمند قابل ردیابی بودن و جلوگیری از سرقت آن ها است. 

معمولا چمدان های هوشمند دارای قابلیت های پیشرفته ای از قبیل زیر هستند :

شارژر دستگاه
ردیاب GPS
قفل های الکترونیکی
ریموت و کنترل اپلیکیشن
قابلیت اتصال بلوتوث
قابلیت اتصال وای فای

معمولاً چمدان های هوشمند از پوشش سخت و مناسبی برخوردار بوده و با استفاده از قفل های الکترونیکی امنیت آن ها در سطح قابل قبولی است. با استفاده از این چمدان ها می توانید دستگاه های تلفن همراه خود را حین سفر شارژ کنید. این چمدان ها معمولا دارای نمایشگر دیجیتالی می باشد و شما می توانید بار مجاز برای پرواز را به راحتی تنظیم کنید. چمدان های هوشمند دارای موقعیت مکانی GPS بوده و هنگامی که گم شود برای شما آلارمی به تلفن همراه شما فرستاده می شود و به راحتی می توانید چمدان خود را پیدا کنید. برخی از چمدان های هوشمند از قابلیت شارژ خورشیدی ،   RFID برای جلوگیری از سرقت هویت و همچنین اتصال های وای فای نیز برخوردار هستند.

 

چالش های چمدان های هوشمند

حال با ویژگی های شگفت انگیز چمدان های هوشمند آشنا شدید و اطمینان دارید که همیشه می توانید وسایل خود را پیدا کنید و از آن محافظت کنید و به نقاط مختلف جهان سفر کنید. اما یک مشکل وجود دارد. اینکه ایرلاین ها به اندازه شما از چمدان های هوشمند جدید استقبال نمی کنند.

مشکل این است که بیشتر چمدان های هوشمند از باتری های لیتیوم یونی استفاده می کنند که به ویژه در هواپیماها خطرات آتش سوزی دارند. در نتیجه ، ارگانهای حاکم بر شرکت های هواپیمایی از جمله انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) و سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری ایالات متحده (ICAO) توصیه می کنند که باتری های لیتیوم یون در محموله های هواپیما ذخیره نشوند. چون چمدان ها در قسمت بار هواپیما بوده و نظارتی بر این چمدان ها وجود ندارد. در نتیجه احتمال دارد باتری های مزبور باعث آتش سوزی شده و خسارات فراوانی را به بار آورند. برای کاهش خطرات ، یاتا توصیه می کند که خطوط هوایی استفاده از باتری های جدا شونده را مجاز کند. از دیگر چالش های چمدان های هوشمند وجود سیستم GPS در آن ها است که می تواند در سیستم مخابراتی هواپیما اختلال ایجاد کند. 

به هر حال مزایایی که برای چمدان های هوشمند ذکر شد بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود. این چمدان ها روز به روز بر توانایی ها و ویژگی های آن ها افزوده خواهد شد. به دلیل سرعت رشد بسیار زیاد تکنولوژی ، فناوری هوش مصنوعی در این چمدان ها بسیار قابل لمس خواهد بود و شما می توانید از آن ها به عنوان یکی دستیار تمام عیار در سفر کمک بگیرید. 

در پایان برای استفاده از این چمدان ها در هنگام سفر با هواپیما باید مطمئن شوید که ایرلاین مربوطه محدودیتی برای این چمدان ها قائل نیست و اجازه حمل این چمدان ها را به شما بدهد. برای این کار قبل از رزرو بلیط هواپیما با پشتیبانی شرکت هواپیمایی پرواز خود در ارتباط باشید.

 

مزایا و معایب چمدان های هوشمندچمدان های هوشمندچالش های چمدان هوشمندمجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد