مزایا و معایب وای فای WiFi رایگان در سفرامروزه وای فای عمومی و رایگان مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. با توجه به شیوه زندگی پر مشغله ای که امروزه درگیر آن هستیم ، به نظر می رسد وای فای عمومی نوعی راحتی است که این روزها مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از مردم انتظار دارند که از چندین نقطه مهم از فرودگاه گرفته تا محل رستوران ، به یک وای فای رایگان دسترسی پیدا کنند. دسترسی شبانه روزی به اینترنت می تواند بسیاری از کارها را آسان تر کند. به عنوان مثال ، شما مجبور نخواهید بود برای برگزاری یک وبینار آنلاین در دفتر کار خود حضور داشته باشید. کافی است لپ تاپ خود را به Wi-Fi رایگان و قابل اعتماد متصل کنید تا به موقع به جلسه بروید. اکثر شهرها در سراسر جهان تمایل به ساماندهی مناطق آزاد برای ساکنان محلی و گردشگران را دارند و در تلاش هستند تا مراکز مختلف خود را به وای فای رایگان مجهز کنند. با این حال ، آیا این فناوری آنقدر که به نظر می رسد قابل اعتماد و ایمن است؟ اجازه دهید در ادامه نگاهی دقیق تر به جوانب مثبت و منفی این فناوری داشته باشیم. با صورگشت همراه باشید.

 

مزایا وای فای رایگان

همانطور که در بالا گفته شد ، Wi-Fi رایگان عمومی باعث می شود افراد از گوشه و کنار جهان بتوانند در هر ساعت از روز در ارتباط باشند. این مطمئناً یکی از مهمترین مزایای این فناوری است. از دیگر مزایای این فن آوری ، معنی دارد که به موارد زیر نیز اشاره کنیم:

 

رایگان بودن

بیشتر شبکه های WiFi عمومی به صورت رایگان در دسترس هستند. بنابراین ، شما می توانید هزینه های زیادی را در هزینه داده تلفن همراه صرفه جویی کنید و تمام کارهای مربوط به اینترنت خود را در دستگاه های تلفن همراه شخصی خود با سرعت کافی و مناسب انجام دهید.

 

بهبود کسب و کار

اگر شما مجبورید یک کنفرانس ، جلسه یا ارائه فوری برگزار کنید ، اما واقعاً برای زمان تحت فشار قرار گرفته اید ، می توانید این کار را از هر مکانی انجام دهید ، جایی که خدمات Wi-Fi به صورت رایگان ارائه می شود. از نظر مشاغل ، این امر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا کارمندان آنها قادر خواهند بود کار خود را به راحتی انجام دهند ، به شرط آن که به شبکه WiFi عمومی متصل شوند. بنابراین به طور کلی ، WiFi عمومی می تواند به طور مثبت و مستقیم بر کسب و کار تأثیر بگذارد. 

 

برگ برنده در مواقع اضطراری 

با استفاده از وای فای رایگان در سفر می توانید از طریق شبکه های اجتماعی با افراد مختلف و نزدیکان خود در گفتگو و تبادل پیام انجام دهید و ارتباط برقرار کنید. همچنین در مواقع اضطراری می توانید مکان و وضعیت ایمنی خود را با آن ها در میان بگذارید و مشکل خود را از این طریق خیلی سریع برطرف می کنید.

 

فرصتی برای کار های عقب افتاده

وای فای رایگان این امکان را به شما می دهد تا کار های شخصی و عقب افتاده خود را با خیالی آسوده انجام دهید.

 

معایب وای فای رایگان

موارد بالا تنها بخشی از مزایای این فناوری پیشرفته می باشد. اکنون درباره جوانب منفی این فناوری صحبت می کنیم.

 

نداشتن اعتماد پذیری

وای فای عمومی قابلیت اطمینان زیادی را تضمین نمی کند. نگرانی های مربوط به حریم خصوصی نیز هنگام استفاده از Wi-Fi رایگان در اماکن عمومی اهمیت زیادی دارد. اگر دستگاه تلفن همراه مورد نظر به طور صحیح محافظت نشود ، با خطر قربانی توسط هکرهای حرفه ای روبرو هستید. آنها ممکن است بدون اطلاع شما از واقعیت ، از اطلاعات شخصی شما برای اهداف مخرب مختلف استفاده کنند. این یک مشکل جدی است که امروزه بیشتر دولت ها درمورد آن نگران هستند.

 

تبلیغات آزار دهنده

بسیاری از سرویس های عمومی WiFi ممکن است به محض ورود به اتصال آنها ، دستگاه شما را با تبلیغات بمباران کنند. اگرچه وای فای رایگان برای شما هزینه ای ندارد اما به ازای کلیک بر روی تبلیغات درآمدی برای شرکت های تبلیغاتی به همراه دارد. اگر این تبلیغات به مقدار معقولی کاهش یابد مشکلی برای کاربر ایجاد نخواهند کرد. 

 

امنیت پایین

یک شبکه عمومی WiFI دارای چندین مسئله امنیتی است. به این دلیل است که چندین نفر همزمان در همان نقطه به شبکه دسترسی پیدا می کنند. بنابراین اگر فایروال دستگاه شما غیر فعال باشد ، اطلاعات محرمانه شما مانند کارت های بانکی ، رمز های عبور و مانند اینها ، در معرض خطر از طریق شبکه هستید. بنابراین اکیدا توصیه می کنیم هنگام استفاده از وای فای های عمومی ، خرید های آنلاین ، عملیات های بانکی و سایر فعالیت های حساس را انجام ندهید.

 

سرعت پایین

سرعت پایین وای فای های عمومی و رایگان یک امر کاملا طبیعی به نظر می رسد. یک شبکه عمومی WiFi معمولاً توسط چندین نفر به طور همزمان قابل دسترسی است. این امر منجر به از دست رفتن قابل توجهی از پهنای باند و در نتیجه سرعت شبکه کند می شود. این موضوع گاهی آنقدر آزار دهنده می شود که ممکن است قید وای فای رایگان را بزنید.

 

مزایا و معایب وای فای WiFi رایگان در سفروای فای رایگان چیستچگونه وای فای رایگان پیدا کنیممجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد