مراحل سوار شدن به هواپیماچه موقع به فرودگاه برویم؟

زمانی که بلیط می خرید ، زمان پرواز بر روی آن درج می شود.باید در نظر داشته باشید برای پروازهای داخلی شما یک ساعت و نیم قبل از پرواز و برای پرواز های خارجی سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باید حضور داشته باشید.

این زمان حضور شما در فرودگاه است.اگر در شهر بزرگی زندگی می کنید و یا محل سکونتتان از فرودگاه خیلی دور است باید زمان رسیدنتان به فرودگاه را پیش بینی کنید و تمام فاکتورهای مسیر را در نظر بگیرید.

 

کنترل چمدان ها

زمانی که وارد فرودگاه می شوید یک سالن بزرگ خواهد بود که مسافران با باروبندیل هایشان را آن جا می بینید.

در فرودگاه ها ورودی های خاص وجود دارند.شما تا این سالن می توانید با همراهانتان بیایید.اما برای ورود به قسمت بعدی باید از مشایعت کنندگان خود خداحافظی کنید.

در این قسمت شما بار و بندیلتان را باید از دستگاه های امنیتی مخصوص عبور دهید.خودتان نیز از گیت بازرسی رد می شوید.

 

چک این

بعد از این مرحله شما وارد سالنی خواهید شد که گیت های مختلفی وجود دارد.هر گیت متعلق به یکی از شرکت های هواپیمایی است.شما از روی تابلو می توانید گیت خود را پیدا کنید.هم چنین اگر به زبان مردمان آن فرودگاه مسلط هستید ، می توانید از متصدی مربوطه سوال بپرسید تا شما را راهنمایی کنند.

بعد از این که گیت خود را پیدا کردید ، باید پاسپورت خود را به متصدی گیت بدهید.معمولا از شما پرینت بلیط را نمی خواهند زیرا مشخصات شما در سیستم ثبت شده است.

زمانی که پاسپورت شما بررسی شد ، ورود شما به هواپیما ثبت نهایی می شود و برایتان کارت پرواز صادر می شود.

در همین مرحله شما بارهایتان را برای قسمت بار هواپیما تحویل می دهید.

 

چک پاسپورت

بعد از این که کارت پرواز را تحویل گرفتید و بارهایتان را تحویل دادید ، اگر عوارض خروج از کشور را قبلا پرداخت کرده اید ، قبض آن را باید به قسمت چک پاسپورت نشان دهید.در غیر این صورت در باجه ی بانک این سالن ، عوارض خروج از کشور را پرداخت کرده و قبض را دریافت می کنید.

در این قسمت در صف می ایستید تا ماموران چک پاسپورت ، قبض عوارض خروج کشور را گرفته و پاسپورت را بررسی کنند.اگر مشکلی نبود ، پاسپورتتان را مهر می زنند و شما می توانید وارد سالن انتظار شوید.

توجه داشته باشید که در ایران ، تعداد صف های بیشتری برای ایرانی ها و تعداد صف محدود برای اتباع خارجی در نظر می گیرند.در نتیجه از صف خلوت تر استفاده کنید تا سریع تر کارتان انجام شود.

 

سالن انتظار

حال شما باید تا زمان پرواز منتظر بمانید.ابتدا گیت خروجی خود را بیابید و صندلی های نزدیک آن را انتخاب کنید.در این قسمت سرگرمی های مختلفی قرارداده می شود که تا فرا رسیدن زمان سوار شدن به هواپیما می توانید از آن استفاده کنید.کافی شاپ و رستوران و خیلی امکانات دیگر.

 

مرحله ی نهایی

از سه ربع تا نیم ساعت قبل از پرواز ، مسئولان خط هوایی ، شما را برای سوار شدن دعوت خواهند کرد.بالای هر گیت شماره ایرلاین شما و ساعت پرواز روی آن درج شده است.در این قسمت کافی است تا کارت پرواز خود را نشان دهید.آخرین سرشماری مسافران از طریق همین گیت و کارت پرواز انجام می شود.

 

بعد از عبور از این مرحله با اتوبوس یا از طریق تونل های مخصوص شما وارد هواپیما خواهید شد.مهماندارن شما را برای پیدا کردن صندلی هایتان راهنمایی خواهند کرد.

اگر ساک دارید ، آن را در محفظه ی بالای سرتان قرار دهید.در صندلی تان بنشینید و کمربندتان را ببندید.

سفرتان بی خطر...

 

فرودگاهمراحل مختلف در فرودگاهمراحل سوار شدن به هواپیماچک پاسپورتچک این

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد