لوازم ممنوعه در هواپیمازمانی که دارید چمدانتان را برای سفر آماده می کنید ، بیش تر توجهتان روی این نقطه معطوف است که وسایل خود را بردارید و چیزی جا نگذارید.اما باید در نظر داشته باشید که شما نمی توانید برخی از وسایل را در بار فرودگاه تحویل دهید یا با خودتان به داخل هواپیما ببرید.

در نظر داشته باشید که بسیاری از وسایلی که نمی توانید با خودتان داخل هواپیما ببرید ، قابل تحویل در قسمت بار فرودگاه می باشد.و بسیاری از وسایل را به هیچ عنوان نمی توانید با خودتان به مقصد ببرید.روی صحبت ما بیش تر با وسایلی است که شما حق بردن آن را به داخل هواپیما ندارید.

آشنایی با این وسایل ممنوعه به شما کمک می کند تا چمدان بهتری جمع کنید و از دردسرهای اضافی خود در فرودگاه بکاهید.

توجه داشته باشید وقتی از وسایل ممنوعه صحبت می کنیم منظورمان تنها تبر و چاقو و اسلحه نیست!خیلی از وسایلی که شما روزمره از آن استفاده می کنید نیز به دلیل ماهیت مواد تشکیل دهنده شان ، در پرواز ممنوعه به شمار می آیند.

 

لوازم ورزشی

وسایل ورزشی مثل چوب گلف ، چوب بیسبال ، بیلیارد ، باتوم اسکی  ، تیرو کمان و از این قبیل ، به داخل هواپیما ممنوع هستند.

لذا اگر ناچار به حمل این مدل وسایل هستید ، بهتر است جای امن و محافظت شده ای در چمدانی که تحویل بخش بار فرودگاه می دهید ، در نظر بگیرید.

 

وسایل برنده و تیز

ابزارهای آشپزخانه ، چاقو ، قیچی و کاتر حتی برخی لوازم مثل قیچی های کمپ، در بازکن ، ناخن گیر و ... از جمله اشیا ممنوعه به کابین هواپیما هستند.اگر از این نوع وسایل با خودتان حمل می کنید بهتر است در چمدانی که به بار فرودگاه تحویل می دهید ، جایی در نظر بگیرید.

 

ابزار آلات

ابزارآلات اکثرا جزو اشیا ممنوعه هستند.حتی اسباب بازی های کودکان که به این شکل هستند نیز امکان دارد که توسط ماموران امنیتی فرودگاه ضبط شوند.

توجه کنید که بسته بندی مهر و موم شده هم دردی دوا نمی کند و شما فقط می توانید این ابزار آلات را به بخش بار هواپیمایی تحویل دهید.

 

وسایل آتش زا

همراه داشتن فندک و کبریت برای افراد سیگاری یک وسیله ی بسیار معمول و عادی است.اما شما نمی توانید این وسایل را با خودتان به داخل هواپیما ببرید.

 

میوه ، گوشت و خوراکی

برخی ایرلاین ها ورود هر گونه مواد خوراکی حتی تخم گیاه را به داخل هواپیما ممنوع اعلام می کنند.بهتر است از حمل مواد خوراکی اجتناب کنید و اگر نیاز داشتید از خود هواپیمایی تهیه کنید.

 

توجه داشته باشید لیستی که در بالا از اشیای ممنوعه خواندید ، تنها بخشی از اشیا ممنوعه بود که اغلب ایرلاین ها روی همراه داشتن آن ، حساسیت دارند.ایرلاین ها ممکن است علاوه بر موارد ذکر شده در خصوص وسایل دیگر نیز حساسیت نشان داده و آن ها را ممنوعه اعلام کنند.

به علاوه توجه داشته باشید که این حساسیت ها برای پروازهای خارجی عموما بیش تر است.


لوازم ممنوعهلوازم غیر مجازوسایل غیر مجاز در هواپیما

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد