لام تا کام پرواز چارتراگر به دنبال خرید بلیط هواپیماباشید ، حتما به واژه بلیط چارتر برخورد کرده اید. خیلی از افرادی که قصد مسافرت دارند هنگام تهیه بلیط هواپیما دنبال بلیط چارتر می گردند اما بهتر است قبل از هرگونه اقدام، مقداری در مورد مفهموم کلمه چارتر و سپس بلیط چارتر و پرواز چارتر اطلاعات کسب نماییم.

چارتر در لغت

واژه چارتر(charter) به معنی دربست کرایه دادن و اجاره دادن است.

بلیط چارتر

بلیط چارتر بلیطی است که توسط آژانس های هواپیمایی به صورت مستقیم به فروش می رسد و سود و ضرر آن به طور کامل به آژانس هواپیمایی مربوط می شود. چرا که آژانس هواپیمایی صندلی های هواپیما را از شرکت هواپیمایی مورد نظر اجاره می کند تا آنها را خودش به صورت مستقیم به فروش برساند. این در حالی است که بلیط سیستمی کاملا در اختیار شرکت هواپیمایی است و قیمت آن بر اساس قوانین هواپیمایی کشور و خود ایرلاین تعیین می شود. 

اما در بیشتر مواقع بلیط‌های چارتری ارزان‌تر از بلیط‌های سیستمی هستند. آژانس‌های مسافربری که به ارائه بلیط‌های چارتری هواپیما می پردازند تعدادی از صندلی‌ها و یا گاهی تمام صندلی‌های هواپیما را به صورت چارتر در اختیار افراد قرار می‌دهند. به این ترتیب قیمت بلیط را خودشان تعیین کرده و با نرخ کمتری در مقایسه با بلیط‌های سیستمی در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

مهمترین تفاوت بلیط‌های سیستمی و چارتری در بحث استرداد بلیط هواپیماست. بدین معنا که بلیط‌های سیستمی قابلیت استرداد دارند و بخشی از هزینه خرید بلیط هواپیما به شما بازگشت داده می‌شود، اما این امکان در بلیط‌های چارتری فراهم نیست.

پرواز چارتر

پرواز چارتر به پروازی گفته می شود که تمام یا بخشی از صندلی های هواپیما توسط چارتر کننده (دفتر خدمات مسافرتی) اجاره شده باشد.پرواز چارتر گاهی بنا به سفارش چارتر کننده در برخی مسیرها برقرار می شود ولی در هر صورت بلیط آن توسط چارتر کننده که اینجا آژانس مسافرتی است به فروش می رسد. در صورتیکه چارتر کننده یک آژانس مسافرتی باشد، پرواز چارتر معمولاً در مسیرهای پرتردد انجام می شود چراکه چارتر کننده تقریبا مطمئن است می تواند بلیط آن مسیرها را به فروش برساند و شرکت هواپیمایی هم درگیر مسائل خرده فروشی نمی شود.

بلیط چارتر ارزان

برای بسیاری از ما واژه چارتر به معنای ارزانترین بلیط هواپیما ست در حالی که بلیط هواپیما چارتر لزوما و همیشه ارزانترین بلیط هواپیما موجود نیست. در واقع خرید بلیط ارزان چارتر لم مخصوص به خود را دارد و نیازمند زمانبندی و دقت مناسب است. با همه اینها آنچه مسلم است این است که خرید بلیط چارتر به نفع مسافر است. چرا که قیمت بلیط چارتر متغیر می باشد و این نوسان شرایطی را مهیا می سازد که مسافر بتواند راحت تر به بلیط چارتر ارزان و مورد نظر خود دست یابد.

معایب بلیط چارتر

1.بلیط های چارتری به هیچ عنوان قابل بازگشت نیستند و اگر بنا به هر دلیلی به پرواز نرسید هزینه ی شما برگشت داده نخواهد شد. 

2. در حالت عادی اگر شما برای خرید بلیط هواپیما دیر اقدام کرده باشید، مجبور هستید با قیمت بالاتری بلیط را خریداری کنید. در مورد بلیط چارتر این مشکل را ندارید اما باید در نظر داشته باشید که بلیط های چارتری فقط در یک بازه زمانی مشخص در اختیار مشتریان قرار میگیرند و شما زودتر یا دیرتر از زمان موعد قادر به خرید بلیط نخواهید بود. در حالی که شما می توانید یک بلیط سیستمی را از ماه ها قبل رزرو کنید.

3.قیمت بلیط چارتر برای تمامی رنج های سنی یکسان است و بر خلاف بلیط های سیستمی این امکان برای شما وجود ندارد که برای افراد کم سن و سال تر خانواده تان بلیط ارزان قیمت تر تهیه کنید.

4. کسانی که دنبال بلیط چارتر هستند نمی توانند تاریخ و ساعت حرکت مورد نظر خودشان را انتخاب کنند و فقط یک انتخاب دارند چون زمان ها و ساعاتی که از نظر اکثر مسافران مناسب هستند، معمولا در چارتر قرار نمی گیرند!

 

سخن آخر

تعداد آژانس های هواپیمایی رو به افزایش می باشد و به واسطه ی فضای مجازی دسترسی مسافران به بلیط های چارتر آسان تر و سریعتر شده است. با وجود معایب گفته شده، پرواز های چارتر به دلیل قیمت پایین و حفظ کیفیت پرواز محبوبیت زیادی دارند. حتما قبل از خرید بلیط مقایسه های لازم را انجام داده و از مناسب بودن قیمت و معتبر بودن آژانس هواپیمایی اطمینان حاصل کنید.

چارتر در صورگشت

صورگشت بهترین و ارزان ترین قیمت بلیط های چارتری را در اختیار شما قرار می دهد. می توانید بلیط مقصد خود را از سیستم رزرواسیون آنلاین صورتیک تهیه کنید. شما با دسترسی به تمامی بلیط ها ، می توانید خرید بلیط چارتر ، خرید بلیط سیستمی و خرید بلیط لحظه آخری را با ارزان ترین قیمت انجام دهید.

در سایت صور گشت نه تنها می توانید بلیط هواپیما یا قطار و اتوبوس را تهیه کنید بلکه می توانید رزرواسیون هتلی ارزان قیمت اما لوکس را انجام دهید.

مزایای خرید بلیط هواپیما از صورگشت:

بلیط پرواز داخلی به تمام نقاط کشور از جمله تهران، مشهد ، کیش ، اصفهان، اهواز ، شیراز و...

امکان خرید خدمات به همراه بلیط شامل ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی، اخذ ویزا، خدمات تشریفات فرودگاهی

امکان رزرو اینترنتی بلیط پرواز با تنوع بیش از 900 ایرلاین از جمله هواپیمایی ماهان، ایران ایر، معراج، تابان، ترکیش ایرلاین، اطلس جت، الامارات، هواپیمایی الاتحاد، قطر ایرویز، ایرفرانس، کی ال ام و...

مشاهده مدت زمان هر کدام از پروازها

مشاهده پروازها در هر مقطع زمانی شبانه روز

تعیین تعداد توقف در طول مسیر

 

 


چارتربلیط هواپیماخرید بلیط چارترخرید آنلاین بلیط هواپیماخرید آنلاین بلیط چارتربلیط های چارتریپرواز چارتربلیط های سیستمیآژانس هواپیمایی صورگشتبلیط ارزانبلیط آژانس هواییصورگشتایراد بلیط چارتریمعایب چارتررزرو بلیط چارتررزرو اینترنتی بلیط چارتررزرو بلیط هواپیمارزرو اینترنتی بلیط هواپیما

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد