شیرینی ها و دسرهای ترکی که نمی شود نخورد!در طول مدت اقامت خود در ترکیه نمی توانید دسرهای ترکی را از دست بدهید. دسرها ویترین غذاهای ترکی هستند. در ترکیه دسرها و شیرینی ها اغلب بین وعده های غذایی ، در زمان میان وعده ، همراه با یک چای یا قهوه (البته ترکی) مصرف می شود. از دسرهای شیر گرفته تا میان وعده های سرخ شده و بسیار شیرین . اما در این لیست دسرهای بسیار خوبی وجود دارد که قطعاً باید آنها را امتحان کنید. با مجله صورگشت همراه باشید ...

 

باقلوا (Baklava)

باقلوا

شما نمی توانید به ترکیه بیایید و باقلوا خوشمزه آنها را امتحان نکنید. این تقریبا مشهورترین دسر ترکیه است. سرچشمه آن از زمان امپراتوری بیزانتین باز می گردد ، اگرچه شکل و دستور العمل فعلی آن در زمان امپراتوری عثمانی توسعه یافته است. احتمالاً اکثر افراد این دسر را در جایی دیگر در جهان امتحان کرده اند ، زیرا در بسیاری از کشورها بسیار محبوب و به راحتی در دسترس است. اما قطعاً با باقلوای ترکی متفاوت است. 

 

کونفه (Konefe)

کونفه

کونفه یکی دیگر از دسر های شیرین و خوشمزه ای است که به طور سنتی در رستوران های کباب خورده می شود ، زیرا باید این دسر را داغ میل کنید. این شیرینی از ترکیب نوعی خمیر رشته ای مخصوص به همراه یک لایه پنیر آب شده و شربت شیرین و غلیظ تهیه می شود که می تواند تجربه ای فوق العاده لذت بخش برای شما به ارمغان آورد . 

 

قازان دیبی (Kazandibi)

قازان دیبی

كازاندیبی یکی از دسر های فوق العاده خوشمره و محبوب ترکی است که از پودینگ شیر بدست می آید . اگرچه اغلب در خانه ساخته می شود ، اما بسیاری از ترک ها ترجیح می دهند قازان دیبی ( یا کازاندبی) خود را در کافه ها بخورند که از بهترین برند های متخصص در دسر و شیرینی باشد .

 

روانی (Revani)

روانی

این کیک شیرین که از سمولینا و در شربت خیس تهیه شده است ، با نام های زیادی در کشورهای مختلف شناخته شده است و در بین دوستداران ترکیه غذای مورد علاقه بسیاری است. آب گل پرتقال نیز اغلب اضافه می شود. پسته خرد شده در بالای این دسر طعمی دلپذیر به آن می بخشد .

 

شکرپاره (Şekerpare)

شکرپاره

این شیرینی های چسبنده و دلپذیر از سمولینا ، آرد و شکر پودری تهیه و به رنگ قهوه ای پخته می شوند . این شیرینی های کوچک را درون شربت غلیظ شیرین و ترشی قرار می دهند تا به اندازه کافی لطیف باشند . شکر پاره تقریباً در هر خانه ترکی ساخته می شود و تقریباً در هر منوی رستورانی دیده می شود. این یکی از محبوب ترین شیرینی های ترکیه پس از باقلوا است. 

 

دوندورما  (Dondurma)

دوندورما

در انتهای لیست برخلاف موارد ذکر شده یکی از دسرهای متفاوت و خنک ترکی را معرفی می کنیم. دوندورما در واقع نوعی بستنی سنتی و ترکی است که بسیار محبوب است و برای تهیه آن از شیر بز، شکر، خامه، ثعلب و ... استفاده می شود. قطعا در یک روز داغ تابستانی دوندورما میتونه یه انتخاب عالی باشه . جالبه بدونید این بستنی فوق العاده غلیظ هست و به این راحتی ها آب نمی شود ؛ پس اون رو از دست ندهید .


دسر ترکیشیرینی ترکیدسرهای معروف ترکیهشیرینی های ترکیهباقلواکنافهکونفهقازان دیبیروانیشکرپارهدوندورماسفر به ترکیهخرید بلیط هواپیما ترکیهخرید بلیط ارزان ترکیهخرید آنلاین بلیط هواپیما ترکیهرزرو بلیط هواپیما ترکیهرزرواسیون بلیط هواپیمارزرو آنلاین بلیط هواپیماپرواز به ترکیه

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد