شرکت هواپیمایی آتاهواپیمایی آتا از جمله ایرلاین های نوپا در ایران است که مدت زیادی از تاسیس آن نمی گذرد. هواپیمایی آتا در سال 1387 در شهر تبریز بنانهاده شد. این ایرلاین اولین پرواز خود را در سال 1388 مصادف با ایام الله دهه فجر در فرودگاه بین المللی تبریز از مسیر تبریز به مشهد مقدس صورت گرفت. این شرکت هواپیمایی تا به حال پرواز های قابل قبولی را انجام داده است و تلاش دارد جزو ایرلاین های برتر کشور قرار گیرد. در ادامه مطلب با صورگشت همراه باشید.

 

افتخارات آتا

یکی از افتخارات هواپیمایی آتا داشتن کمترین حادثه در بین ایرلاین های ایرانی است. اگر چه این شرکت هواپیمایی دارای نقص هایی بوده است اما سوانح و حوادث آن به کسی آسیبی نرسانده است. طبق آخرین آمار ها هواپیمایی آتا چهارمین ایرلاین برتر ایران شناخته شده است. همچنین در سال 1391 توانست عنوان پنجمین شرکت برتر هواپیمایی در زمینه جابجایی مسافر را از آن خود کند. این ایرلاین نقش به سزایی در خطوط هوایی و پرواز های غرب کشور دارد. شرکت هواپیمایی آتا با هدف تربیت و تکیه بر متخصصان بومی تعداد 35 خلبان و کمک خلبان را برای گذراندن دوره های آموزشی راهی ترکیه ، سوئد ، اوکراین ، و بلغارستان نموده است. همچنین بیش از 120 مهماندار و سرمهماندار را جذب مجموعه خود کرده است. لازم به ذکر است آخرین حادثه آتا در 27 مرداد 1394 در مسیر تبریز به تهران رخ داد. خوشبختانه آسیبی به مسافران و خدمه پرواز نرسید.

 

پرواز های هواپیمایی آتا

هواپیمایی آتا پرواز های خود را با 4 فروند هواپیمای مک دانل داگلاس آغاز کرد. در حال حاضر این ایرلاین به بیشتر شهر های ایران پرواز دارد. همچنین به مقاصد بین المللی مانند ترکیه ، روسیه ، افغانستان ، عربستان ، کویت ، گرجستان ، بحرین و عراق پرواز انجام می دهد. 

مقاصد پروازی داخلی آتا از مبدا تهران :

آبادان

ارومیه

اصفهان

اهواز

بندرعباس

بوشهر 

بیرجند

تبریز

رشت

زاهدان

ساری

سبزوار

شیراز

کرمانشاه

کیش

مشهد

یزد

بندر ماهشهر

 

مقاصد بین المللی آتا :

بحرین

تفلیس و باتومی ( گرجستان )

بغداد

نجف

استانبول

کویت

دمام ( عربستان )

کازان ( روسیه )

قندرهار ( افغانستان )

 

ناوگان آتا

ایرلاین آتا کار خود را با 4 فروند مک دانل داگلاس آغاز کرد. در حال حاضر ناوگان آتا تنها از ایرباس آ320 و بوئینگ MD و 737 استفاده می کند و تعداد آن به صورت زیر است :

ایرباس آ 320 : 3 فروند

بوئینگ MD : شش 6 فروند

بوئینگ 737 : 3 فروند

 

کلاس های پروازی 

کلاس های پروازی آتا همگی از نوع اکونومی می باشد. کلاس های پروازی آتا از خدمات پذیرایی مناسب و راحتی صندلی های خوبی برخوردار است. 

 

خرید بلیط هواپیمایی آتا

شما مسافر گرامی می توانید از طریق سیستم رزرواسیون آنلاین صورتیک با تعیین مبدا و مقصد ، زمان سفر و سایر اطلاعات مورد نیاز ، بلیط هواپیمایی آتا را با مناسب ترین و ارزان قیمت ممکن برای خود رزرو کنید. 

 

اطلاعات مهم شرکت هواپیمایی آتا 

کد یاتا : I3

ایکائو : TBZ

شناسه : ATAAIR

وب سایت رسمی : ataair.ir

شعار شرکت : Let’s Fly together

دفتر مرکزی : تبریز – فرودگاه شهید مدنی 

تلفن دفتر مرکزی : 04132613330

دفتر تهران : شهرک اکباتان ، بلوار شهید نفیسی ، نبش کوی یاس ، پلاک 8

تلفن دفتر تهران : 0214855

 

شرکت هواپیمایی آتاایرلاین آتافرودگاه شهید مدنیسفر به تبریزصورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد