همه چیز درباره شرکت های هواپیمایی ایرانآشنایی با شرکت های هواپیمایی یا همان ایرلاین ها باعث می شود تا شرکت های هواپیمایی ، تاریخچه آن ها ، میزان تاخیر پرواز ، میزان محبوبیت و تعدادی از پارامتر های دیگر آن ها را بهتر بشناسیم و هنگام تهیه بلیط هواپیما ، شرکت هواپیمایی مورد نظر خود را به درستی و آگاهی بیشتری انتخاب کنیم. طبق گزارش سازمان هواپیمایی کشور حدود 27 شرکت هواپیمایی در حوزه حمل و نقل در ایران فعالیت می کنند که 18 مورد آن ایرانی است. در این مطلب از مجله صورگشت سعی داریم این شرکت های هواپیمایی را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. با صورگشت همراه باشید.

 

ایران ایر

ایران ایر یا همان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که با نام "هما" ( مخفف هواپیمایی ملی ایران ) هم شناخته می شود ، قدیمی ترین و مشهور ترین شرکت هواپیمایی کشور می باشد. ایران ایر در زمینه حمل و نقل بار و مسافر فعالیت دارد و با پرواز به بیش از 40 مقصد داخلی و بین المللی سهم زیادی در پرواز های داخلی و خارجی دارد. طبق آمار ، ایران ایر سالانه حدود 6 میلیون مسافر را جابجا می کند و از این حیث بزرگترین ناوگان های هواپیمایی کشور را در اختیار دارد. 

سال تاسیس : 1340

وب سایت : iranair.com

تلفن : 02146624427

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، فرودگاه مهر آباد ، ساختمان مرکزی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ، هواپیمایی هما

 

 

هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان یکی از محبوب ترین و ایمن ترین ایرلاین های خصوصی در ایران است که برای اولین بار در شهر کرمان تاسیس شد. این شرکت هواپیمایی با داشتن بیش از 36 فروند فعال در ناوگان خود از فعال ترین ایرلاین ها می باشد که روزانه به بیش از 50 مقصد بین المللی پرواز انجام می دهد. 

سال تاسیس : 1371

وب سایت : mahan.aero

تلفن : 02148384848

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بزرگراه جناح ، خیابان آزادگان ( روبروی متروی صادقیه )  ، شماره 21 ، برج ماهان

 

 

هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان یکی از بزرگترین و مهم ترین ایرلاین های کشور محسوب می شود. شرکت هواپیمایی آسمان در سال 1359 از ادغام چهار شرکت هوایی ایر تاکسی ، پارس ایر ، ایر سرویس و هور آسمان به وجود آمد. این شرکت هواپیمایی با داشتن 33 فروند هواپیما از فعال ترین شرکت های هواپیمایی به شمار می رود. این شرکت از سال 1381 به سازمان بازنشستگی کشور واگذار شد. 

سال تاسیس : 1359

وب سایت : iaa.ir

تلفن : 02166002810

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، کیلومتر 2 جاده مخصوص کرج ، شرکت هواپیمایی آسمان

 

 

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور با هدف برگزاری تور های گردشگری و پرواز های چارتر و زیارتی شروع به فعالیت کرد. این شرکت با داشتن مجوز آموزش هوانوردی و عضو انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی و عضو یاتا ، باعث شده به یکی از بهترین ایرلاین های کشور مبدل شود. این ایرلاین با کسب جوایز متعدد باعث شده از پرافتخار ترین ایرلاین های کشور به حساب آید. 

سال تاسیس : 1372

وب سایت : iat.aero

تلفن : 02189317805

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان فلسطین ، نرسیده به چهار راه سرپرست ، پ 520

 

 

هواپیمایی زاگرس 

شرکت هواپیمایی زاگرس یکی از بزرگترین و مشهورترین ایرلاین های ایران است که در مدت کوتاهی توانسته پیشرفت چشمگیری داشته باشد. این شرکت هواپیمایی دارای 20 فروند هواپیما در ناوگان خود می باشد. اولین پرواز بین المللی زاگرس در سال 1387 در مسیر تهران دمشق انجام شد. 

سال تاسیس : 1384

وب سایت :zagrosairlines.com

تلفن : 02144081268

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بزرگراه محمدعلی جناح جنوب ، خیابان سازمان آب دوم ، کوچه نیرو ، پانزده متری سازمان آب دوم ، پ 16

 

 

کیش ایر

شرکت هواپیمایی کیش ایر متعلق به سازمان منطقه آزاد کیش می باشد. این ایرلاین در ابتدا با دو فروند اجاره ای کار خود را آغاز کرد و در راستای توسعه صنعت گردشگری در جزیره کیش تعداد فروند های خود را افزایش داد و هم اکنون علاوه بر پرواز های متعدد داخلی ، در زمینه پرواز های بین المللی هم فعالیت دارد. همین امر باعث شده این ایرلاین به یکی از بهترین ایرلاین های کشور تبدیل شود. 

سال تاسیس : 1370

وب سایت : kishairlines.ir

تلفن : 02148681014

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، شهرک اکباتان ، فاز اول ، بلوار شهید نفیسی ، مقابل ورزشگاه راه آهن ، ساختمان مرکزی کیش ایر ، طبقه اول

 

 

هواپیمایی آتا

شرکت هواپیمایی آتا یک ایرلاین تازه کار است که در مدت کوتاهی پس از تاسیس در شهر تبریز ، توانست با ارائه خدمات مطلوب هواپیمایی ، محبوبیت زیادی بین مسافرین پیدا کند. هم اکنون پرواز های این ایرلاین اکثر شهر های ایران را پوشش می دهد. هم چنین پرواز هایی به مقصد کشور های خارجی نظیر ترکیه ، بحرین ، عراق ، آذربایجان ، عربستان و کویت نیز دارا می باشد.

سال تاسیس : 1388

وب سایت : ataair.ir

تلفن : 0214855

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، شهرک اکباتان ، بلوار شهید نفیسی ، نبش کوی یاس ، پ 8

 

 

قشم ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر یکی از محبوب ترین و به روز ترین ایرلاین های کشور است. این ایرلاین کار خود را با یک فروند اجاره آغاز کرد و اکنون با داشتن 22 فروند هواپیما یکی از شناخته شده ترین ایرلاین های ایران است. شرکت هواپیمایی قشم ایر تقریبا تمامی شهر های ایران را پوشش می دهد و هم اکنون پرواز های بین المللی به عراق ، سوریه ، امارات ، عربستان و بحرین دارد. 

سال تاسیس : 1372

وب سایت :   qeshm-air.com

تلفن : 02147990000

آدرس دفتر مرکزی : جاده مخصوص کرج ، روبروی سه راه فرودگاه ، خیابان شهید ریاحی ، پ 12

 

 

شرکت هواپیمایی تابان

شرکت هواپیمایی تابان شرکتی تازه تاسیس در مشهد می باشد. این ایرلاین علاوه بر پوشش چندین شهر داخلی به کشور های خارجی مانند ترکیه ، روسیه ، گرجستان ، عراق ، پاکستان و ارمنستان پرواز دارد. این شرکت هواپیمایی با داشتن 9 فروند هواپیما ، یکی از ایرلاین هایی است که بلیط های ارزان ارائه می دهد.  

سال تاسیس : 1384

وب سایت : taban.aero

تلفن : 02144696517

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بلوار فردوس غرب ، خیابان سازمان برنامه مرکزی ، خیابان 17 مرکزی ، کوچه وحدت ، پ 555

 

 

شرکت هواپیمایی معراج

شرکت هواپیمایی معراج یکی از بهترین و باکیفیت ترین ایرلاین های کشور است که در مدت کوتاهی محبوبیت زیادی بدست آورده است. این شرکت هواپیمایی با ارائه خدمات در سطح کیفی بسیار مناسب باعث شده در مدت زمان کوتاهی در جمع بهترین ایرلاین های ایران قرار بگیرد. 

سال تاسیس : 1389

وب سایت : meraj.aero

تلفن  : 02161954

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان آزادی ، ابتدای خیابان محمدعلی جناح ، ساختمان معراج

 

 

شرکت هواپیمایی کاسپین

شرکت هواپیمایی کاسپین در سال 72 فعالیت خود را با همکاری نیروی هوایی ایران در تهران شروع کرد. این شرکت هواپیمایی با داشتن پرواز های متعدد داخلی و بین المللی ، یکی از شناخته شده ترین ایرلاین های کشور به شمار می رود. وجود پرواز های چارتری و سیستمی از دیگر عوامل محبوبیت این ایرلاین می باشد. 

سال تاسیس : 1372

وب سایت : caspianairlines.com

تلفن : 02144535052

آدرس دفتر مرکزی : اتوبان شهید لشکری ، جاده مخصوص کرج ، بلوار گلها ، پشت کلانتری 150 کوچه هواپیمایی کاسپین

 

 

شرکت هواپیمایی سپهران

شرکت هواپیمایی سپهران یکی از جدیدترین ایرلاین های کشور می باشد که در سال 95 فعالیت خود را در شیراز و با دو فروند بوئینگ 737 آغاز کرد. این ایرلاین با داشتن پرواز های زیاد داخلی و برخی شهر های خارجی مانند استانبول ، دبی ، مسقط ، کویت ، باکو و تفلیس توانست در همین مدت کوتاه جای خود را در میان ایرلاین های بزرگ کشور باز کند. 

سال تاسیس : 1395

وب سایت : sepehranairlines.com

تلفن : 02144908365

آدرس دفتر مرکزی : اتوبان آزادگان جنوبی ، خروجی فتح شهریار ، جنب مجتمع غذایی مائده ، شرکت هواپیمایی سپهران

 

 

هواپیمایی تفتان

شرکت هواپیمایی تفتان با هدف رشد و توسعه صنعت گردشگری در سیستان و بلوچستان در منطقه آزاد تجاری بندر چابهار شروع به فعالیت کرد و پس از وقفه ای چند ساله مجددا فعالیت خود را با 8 فروند هواپیما از سر گرفت و هم اکنون به برخی شهر های داخلی کشور پرواز انجام می دهد. 

سال تاسیس : 1381

وب سایت : taftanair.com

تلفن : 02144633400

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان آزادی ، خیابان بیمه یکم ، خیابان گلها ، پ 1

 

 

شرکت هواپیمایی اترک

شرکت هواپیمایی اترک با داشتن تنها 3 فروند ایرباس 320 کوچک ترین ایرلاین کشور می باشد. شرکت هواپیمایی اترک یک ایرلاین تازه کار است که پس از اخذ مجوز های داخلی و بین المللی فعالیت خود را در شهر بجنورد آغاز کرد. 

سال تاسیس : 1391

وب سایت :  atrakair.com

تلفن  : 02147201252

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، ابتدای شهرک اکباتان ، خیابان شهید نفیسی ، شماره 3

 

 

شرکت هواپیمایی کارون ( نفت )

شرکت هواپیمایی کارون یکی از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی در ایران است که ابتدا در سال 1305 با هدف کمک به صنعت نفت ایران شکل گرفت. این شرکت هواپیمایی از سال 1372 تا 1388 با نام شرکت حمل و نقل هوایی ایران به فعالیت خود ادامه داد اما در سال 1388 به شرکت هواپیمایی نفت تغییر نام داد و در زمینه مسافربری به فعالیت خود ادامه داد. هم اکنون این ایرلاین دارای پرواز های زیادی به شهر های داخلی می باشد. 

سال تاسیس : 1372

وب سایت :  naftairline.com

تلفن  : 02144641755

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، ابتدای شهرک اکباتان ، خیابان شهید نفیسی ، پ 11

 

 

شرکت هواپیمایی ساها

شرکت هواپیمایی ساها یکی از ایرلاین های قدیمی ایران است که ابتدا توسط ارتش جمهوری اسلامی برای اهداف نظامی تاسیس شد. ساها مخفف سرویس ارتباط هوایی ارتش بوده و اکنون در جابجایی مسافرین عادی پرواز انجام می دهد. این ایرلاین از تهران به مسیر های کیش ، مشهد ، شیراز و عسلویه پرواز دارد.

سال تاسیس : 1369

وب سایت :  sahaair.com

تلفن : 02166630101

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، خیابان آیت الله سعیدی ، 65 متری فتح

 

 

هواپیمایی پویا

ایرلاین پویا یکی از جدیدترین ایرلاین های کشور است که در زمینه حمل و نقل بار و مسافر فعالیت خود را آغاز کرده است. پویا ایر به مرکزیت فرودگاه مهر آباد می باشد و به شهر های مشهد ، یزد ، اصفهان شیراز ، بندرعباس و گرگان پرواز دارد. این ایرلاین برای حمل مسافر از 7 فروند هواپیما استفاده می کند و تلاش می کند تا جزو بهترین ایرلاین های کشور باشد.

سال تاسیس : 1391

وب سایت :  pouyaair.com

 

 

شما نیز می توانید با استفاده از سیستم رزرواسیون آنلاین صورتیک با هر ایرلاینی که مدنظر شماست بلیط ارزان هواپیما رزرو کنید.

 


معرفی شرکت های هواپیمایی ایرانبهترین ایرلاین های ایرانیلیست ایرلاین های ایرانبهترین شرکت های هواپیمایی ایرانمجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد