سفر بدون کارت پایان خدمتآقایانی که هنوز دوره ی خدمت سربازی خود را انجام نداده اند ، نمی توانند از کشور خارج شوند.چنانچه خروج این افراد از کشور برایشان ضرورت داشته باشد ، باید از طریق راه های قانونی این کار را انجام بدهند.
در نظر داشته باشید که آقایان زیر 18 سال مشمول خدمت نیستند و مانند سایرین می توانند بدون کوچک ترین مشکلی ، گذرنامه ی خود را دریافت کنند.اما اگر به 18 سال تمام و بالاتر رسیده اید و هنوز دوره ی خدمت نرفته اید ، شما قانون متفاوتی تا گرفتن گذرنامه ی خود دارید.
برای این کار شما باید مبلغ معینی را در سازمان وظیفه ی عمومی ، وثیقه بگذارید.
مبلغ وثیقه ی شما به نوع سفرتان بستگی دارد.مثلا سفرهای علمی یا مطالعاتی 5 میلیون تومان ، نیمه علمی 8 میلیون تومان و غیر علمی ، 15 میلیون تومان است.
برای سفرهای زیارتی به عراق و عربستان وثیقه 500 هزار تومانی و تعهدنامه ی محضری مورد نیاز است.
تامین این وثیقه ، سبب می شود تا شما بتوانید گذرنامه موقت تهیه کرده و از کشور خارج شوید اما اگر در موعد مقرر شده به کشور بازنگردید ، وثیقه ی شما به نفع دولت ضبط خواهد شد.
 
مراحل دریافت گذرنامه برای مشمولان نظام وظیفه
 
فرد مشمول باید گواهی اشتغال به تحصیل (دانش آموزی و یا دانشجویی) را به همراه وثیقه ی مورد نیاز به سازمان وظیفه ی عمومی ارائه دهد.فراموش نکنید که سازمان وظیفه عمومی نمی تواند برای سربازها، مجوز خروج از کشور صادر کند و این افراد می بایست مجوز لازم را از یگان خدمتی خود دریافت نمایند.
 
سازمان وظیفه ی عمومی یا یگان خدمتی مربوطه ، مجوز خروج را برای پلیس گذرنامه ناجا ارسال می کند.اگر پلیس ناجا مشکلی را در پرونده مشاهده نکرد ، 
گذرنامه را تمدید و یا صادر می کند.
 
گذرنامه ی صادر شده موقت بوده و فرد مشمول باید در زمان مقرر شده در وطن حضور داشته باشد
 
سایر مراحل مانند افراد عادی ، طی می شود از خرید بلیط و ویزا گرفته تا رزرو هتل و ... .
 
بعد از بازگشت از سفر مجدد به سازمان نظام وظیفه ی عمومی بازگشته و وثیقه ی خود را دریافت می نمایید.چنان چه به هر دلیلی در موعد مقرر شده به کشور باز نگردید و یا پس از بازگشت خود را به نظام وظیفه معرفی نکنید ، از 6 تا 12 ماه ممنوع الخروج خواهید بود.

سفر به خارج مشمولان خدمتدریافت پاسپورت مشمولان خدمتمبلغ وثیقه مشمولان خدمت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد