10 مورد از دیدنی های آنتالیا که نباید از دست دادآنتالیا یکی از مهم ترین شهر های توریستی و گردشگری ترکیه می باشد که در جنوب غربی این کشور و در شمال دریای مدیترانه واقع شده است. این شهر ساحلی دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری می باشد که باعث شده هر ساله گردشگران بسیاری از سراسر جهان روانه این شهر شوند. همچنین در میان تورهای ترکیه ، تور آنتالیا خیلی مورد توجه گردشگران است. در این مقاله صورگشت سعی کردیم مهم ترین جاذبه های این شهر را معرفی کنیم. با صورگشت همراه باشید. 
 

دروازه هادریان

دروازه هادریان یکی از بهترین جاذبه های آنتالیا است که در ورودی شهرک قدیمی کالیسی قرار دارد. این دروازه از جنس سنگ مرمر ساخته شده و از سه طاق قوسی شکل تشکیل شده است. در داخل طاق ها حکاکی های زیبایی از دوران روم باستان باقی مانده است. این دروازه در زمان روم باستان و به افتخار امپراتور روم آن زمان ، هادریانوس نام گذاری شده است.
 
 

شهرک قدیمی کالیسی

شهر قدیمی معروف به کالیسی، یک محله پر پیچ و خم است که معماری بنای های آن از زمان روم باستان گرفته شده است. این منطقه یکی از جاذبه های گردشگری در آنتالیا است که در جنوب این شهر و در نزدیکی ساحل دریای مدیترانه واقع شده است. این مکان اکنون با هتل های مجلل ، بوتیک ها، گالری های هنری جذاب ، فروشگاه های سوغاتی و رستوران های عجیب و غریب تزئین شده است. از بنای های تاریخی این منطقه میتوان به "میدان اصلی" ، "مسجد محمد پاشا" و "مناره کوتاه" اشاره کرد.
 
 

موزه آنتالیا

موزه آنتالیا یک مجموعه کامل از میراث غنی ترکیه را به نمایش می گذارد. در این موزه آثار کشف شده از سواحل ترکیه ، آثار دوران برنز تا دوران بیزانس و آثاری از دوران آسپندوس و شهر تاریخی پرگا نمایش داده می شود. اگر به دنبال ماجراجویی در تاریخ ترکیه هستید ، این موزه یکی از بهترین گزینه های موجود است.
 
 

ییولی مناره 

یکی دیگر از بنای تاریخی آنتالیا ییولی مناره است که در واقع بخشی از مسجد ییولی است. این مسجد متعلق به قرن سیزدهم است و بلندای آن حدود 38 متر می باشد. این جاذبه گردشگری آنتالیا که توسط سلطان علاء الدین کیقباد ساخته شده است ، نمونه ای برجسته از معماری سلجوقی است. معماری خاص این بنا شده باعث جذب گردشگران زیادی شده است. 
 
 

قلعه رومی

هدف اصلی از ساخت این قلعه ، برج مراقبت از بندر قدیمی هاربر در قرن 2 بود. اکنون برای تماشای بندر قدیمی و لذت بردن از غروب آفتاب این مکان بسیار ایده آل می باشد. همچنین در اطراف قلعه کافه های خوبی پیدا می شود که می توانید از آن ها لذت ببرید. با این حال کسانی که عاشق عکاسی هستند این مکان بسیار عالی است. 
 
 

آسپندوس

آسپندوس در لیست مکانهای بازدید در آنتالیا ترکیه جایگاه خاصی دارد. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان این مکان تنها بنای سالم مانده از دوران روم باستان در جهان است. در واقع این مکان دارای آمفی تئاتر رومی می باشد که بسیار معروف است که باعث شده جزو جاذبه های برتر گردشگری آنتالیا قرار بگیرد. آسپندوس که در قرن 2 ساخته شده است ، قادر است شما را با ویرانه های مبهوتش مسحور کند. این مکان قادر است 15 هزار نفر را در خود جای دهد.
 
 

پرگا

پرگا از بهترین مکان های بازدید در آنتالیا است. این بنای تاریخی که مربوط به یونان و روم باستان دارد. این مکان نسبت به دیگر جاذبه های گردشگری در آنتالیا آنچنان مشهور و معروف نیست به همین دلیل بازدید کنندگان کمتری به این مکان رفت و آمد می کنند. در نتیجه آرامش و سکوت خاصی در این منطقه حکم فرماست که می تواند شما را راضی نگه دارد.
 
 

غار کارایین

غار کاریین یکی از مکان های پیش از تاریخ است که در آنتالیا مشاهده می کنید. گفته می شود این غارها بیش از 25000 سال قدمت دارند. حفاری هایی که در این غار انجام شده است شامل استخوان ها ، دندان ها ، اسلحه ها و غیره است. برخی از مسیرهای موجود در غار باریک هستند اما اگر به دنبال ماجراجویی هستید این مکان ایده آلی برای شماست.
 
 

المپیوس و کیمیرا

روستاهای دوقلوی الیمپوس و چیرالی در لیست مکان های بازدید در آنتالیا جایگاه ویژه ای دارند. ساحل جذاب این روستاها با ویرانه های شهر باستانی المپیوس محاصره شده است. بدون شک یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری در اینجا شعله های ابدی آتش است که هرگز خاموش نمی شود. این منطقه باشکوه ترکیب کاملی از سواحل و ویرانه های تاریخی می باشد.
 
 

چشمه های کارست

چشمه های کارست در اطراف های آنتالیا قرار دارند و بر اثر خروج آب از مخازن بزرگ زیرزمینی به مخازن کوچکتر و خروج آن از چشمه تشکیل شده است. این مکان دارای تراس های بزرگی می باشد که بر اثر فرسایش آهک حاصل از از آب چشمه ها به وجود آمده است که همین امر این چشمه ها را به یکی از دنج ترین مکان ها برای تفریح و گذراندن اوقات خوش تبدیل کرده است. 
 
اگر شما هم قصد سفر به آنتالیا را دارید می توانید در سامانه رزرواسیون آنلاین صورتیک نسبت به خرید تور و رزرو بلیط هواپیما ارزان قیمت و رزرو آنلاین هتل اقدام فرمایید.
 

دیدنی های آنتالیابهترین جاذبه های آنتالیاتور ارزان قیمت آنتالیامجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد