خطرناک ترین فستیوال های جهانفستیوال یا جشنواره ها یکی از سنت های ملی و قومی هر سرزمینی به شمار می رود که بر اساس آداب و رسوم و اعتقادات گذشته آن ها شکل گرفته است. برخی از این فستیوال ها جزو خطرناک ترین فستیوال های دنیا به شمار می رود و هر ساله علاوه بر مردم محلی ، گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان برای دیدن از نزدیک این جشنواره ها روانه آن کشور و دیار می شوند. در این مقاله صورگشت قصد داریم خطرناک ترین فستیوال های جهان را برای شما معرفی کنیم. صورگشت را همراهی کنید. 

 

فستیوال Onbashira در ژاپن

جشنواره اونباشیرا یا میهاشیرا یکی از بی نظیرترین ، خطرناک ترین و مهیج ترین جشنواره های ژاپن است که از 1200 سال پیش ، هر شش سال یک بار در ماه آوریل و می و در منطقه Suwa برگزار می شود. در این فستیوال تنه های قطور و بزرگ درختان را از بالای کوه به سمت پایین هل می دهند و افراد محلی شجاع یا بهتر بگوییم احمق سوار بر این تنه های درخت شده و به دنبال آن راه میفتند. این تنه های درخت که حدود 20 متر طول و وزن زیادی حتی تا 10 تن دارند مسیر های خطرناکی شامل رودخانه ها را طی می کنند. در سال های گذشته در این فستیوال صدمات و آسیب های جدی و کشته های بی شماری رخ داده است.

 

فستیوال پرتاب بچه در هند

یکی دیگر از فستیوال های خطرناک و مهیج پرتاب بچه از پشت بام به سمت پایین است. در این جشنواره مردم بچه های تازه متولد شده خود را از بلندی به سمت پایین پرتاب میکنند. آن ها اعتقاد دارند با این کار فرزندان آن ها سلامتی و خوشبختی را درک خواهند کرد. البته در پایین با پهن کردن پتو از بچه استقبال می کنند. 

 

فستیوال راه رفتن روی آتش رو ژاپن

یکی دیگر از جشنواره های خطرناک در ژاپن که آسیب های جدی به افراد وارد می کند ، راه رفتن روی ذغال داغ و آتش می باشد. آن ها اعتقاد دارند این کار بر عمر شان می افزاید و حوادث شوم و نحس را از آن ها دور می کند.

 

فستیوال گاو بازی در اسپانیا

بدون شک یکی از پرطرفدار ترین جشنواره های دنیا Running of the Bulls یا مراسم گاوی بازی در اسپانیا است. این فستیوال به مدت 8 روز از 6 تا 14 ژوئیه در پامپلونا اسپانیا برگزار می شود. هر ساله در اجرای این فستیوال هزاران جوان جان خود را به خطر می اندازند. این جشنواره از ساعت 8 صبح آغاز می شود و هنگامی که دوندگان مسیر نیم مایلی را در خیابان ها طی کردند ، 6 گاو به دنبال آن ها راه خواهد افتاد. هر ساله صدها نفر در این مراسم زخمی می شوند. گفتنی است بیش از نیمی از شرکت کنندگان گردشگر هستند و مردانی که غالباً می خواهند شجاعت خود را نشان می دهند. 

 

فستیوال پریدن از روی بچه در اسپانیا

یکی از فستیوال های خطرناک و عجیب و غریب که نفس ها را در سینه حبس می کند فستیوال Baby Jumping یا پریدن از روی بچه در اسپانیا است. در این جشنواره که هر ساله در كاستریلو دی مورسیا در اسپانیا برگزار می شود نوزادان تازه متولد شده را در خیابان روی تشک قرار داده و مردانی با پوشیدن لباس شیاطین از روی آن ها می پرند. این کار قرار است نوزادان را از گناهان اصلی پاکسازی کند. 

 

فستیوال گیاه خواری در تایلند

به نظر می رسد جشنواره گیاهخواری خطرناک نباشد. اما این طور نیست.  این جشنواره که هرساله در ماه اکتبر برگزار می شود و در آن مردم مسابقه گیاه خواری راه می اندازند به نظر می رسد بی ضرر است. اما گیاه خواری محور اصلی این جشنواره نیست. در این جشنواره برخی از شرکت کنندگان درگیر فعالیت های خارق العاده ای مانند آتش سوزی بر روی زغال سنگ های درخشان ، بالا رفتن از نردبان ها با قلاب های ساخته شده از تیغه های تیز ، سوراخ کردن قسمت های مختلف بدن خود با اشیاء مختلف و بریدن زبان خود با چاقو و شمشیر می شوند.

 

جشنواره قل دادن پنیر در انگلیس

فستیوال قل دادن پنیر در انگلستان یکی از مسابقات و فستیوال های مهیج می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد. این فستیوال 200 ساله ، هر ساله در بروکورت گلوسترشایر انگلستان برگزار می شود. در این فستیوال تکه پنیری به شکل چرخ 4 کیلوگرمی از بالای تپه ای به سمت پایین فرستاده می شود و هدف این است که شرکت کنندگان پنیر را بگیرند. گاها سرعت پنیر به بیش از 100 کیلومتر برساعت نیز می رسد. این جشنواره یکی از فستیوال های خطرناک است. به عنوان مثال در سال 1997 حدود 33 مجروح نیز گزارش شده است. 

 

جشنواره ملی آتش بازی در مکزیک

جشنواره ملی آتش بازی به طور رسمی در سال 1989 تأسیس شد و طرفداران خاص خود را دارد. این رویداد سالانه به منظور ترویج و شناخت سنت کشور مکزیک در تولید و استفاده از آتش بازی ها است. این جشنواره در Tultepec برگزار می شود که بیشتر آتش بازی های مکزیک را شامل می شود. سوختگی در میان هزاران شرکت کننده امری رایج است که در میان آبشاری از آتش می رقصند.

 

فستیوال نیزه آتشین در ژاپن

فستیوال تاکیوچی یا نیزه بازی هر ساله در ماه فوریه و منطقه میزاتو ژاپن برگزار می شود. این یکی از خطرناک ترین جشنواره های جهان به حساب می آید. در این رویداد ، کلیه شرکت کنندگان که حدود 200 مرد هستند، مجهز به نیزه های آتشین به طول 6 متر هستند که از آنها برای ضربه زدن به اعضای تیم مقابل استفاده می کنند. نبرد در طی سه دور انجام می شود. اگر نیزه ها رو به خاموشی رود مجددا آن را با آتش تنطیم می کنند. اعتقاد بر این است که اگر تیم شمال برنده شود ، محصول خوبی حاصل می شود و اگر تیم جنوبی برنده شود ، قیمت برنج افزایش می یابد.

 

فستیوال ضرب و شتم کریسمس در پرو

احتمالا وقتی نام کریسمس به گوشتان می خورد یاد صلح و آرامش می افتید اما در پرو با پدیده دیگری به نام بزن بزن مواجه هستید. در بعضی از مناطق پرو با ضرب و شتم برهنه جشن کریسمس گرفته می شود. برای جشنواره تاکاناکوی که در تاریخ 25 دسامبر برگزار می شود ، مردم اختلافات و نارضایتی های خود را با به چالش کشیدن یکدیگر  حل و فصل می کنند. در این جشنواره مردم محلی با پوشیدن لباس هایی بر اساس فرهنگ عامه محلی شرکت می کنند و به ضرب و شتم یکدیگر می پردازند. تاکاناکوی ریشه در سنت های بومی مسیحیان استان Chumbivilcas پرو دارد. در سال های اخیر با گسترش این پدیده ماموران حکومتی برای کنترل درگیری ها وارد عمل شده است.

 

خطرناک ترین فستیوال های جهانعجیب و غریب ترین فستیوال های دنیافستیوال های خطرناک ژاپنفستیوال های خطرناک اسپانیامجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد