خرید و رزرو آنلاین بلیط چارتر 

بلیط چارتر هواپیما چیست؟

خرید بلیط چارتر هواپیما مسلما واژه ای بسیار آشنا برای مسافرانی است که با هواپیما سفر می کنند. بسیاری از مسافران بلیط چارتری را به بلیط سیستمی ترجیح می دهند و دنبال  خرید بلیط چارتر هواپیما هستند.
بلیط چارتر اغلب توسط آژانس ها و شرکت هایی که با سازمان هواپیمایی کار می کنند فروخته می شود. آژانس ها یا مجریان برگزار کننده تور های مسافرتی تمام یا تعدادی از صندلی های هواپیما را می خرند یا همان اجاره و چارتر می کنند. در صورتی که تمام آنها به فروش نرسند مجبور هستند که به صورت تک و ارزان تر آنها را به فروش برسانند.
 

چه مسیرهایی بلیط چارتر هواپیما دارند؟

فروش و خرید بلیط چارتر هواپیما معمولا برای مسیرهای پر رفت و آمد و شلوغ صورت می پذیرد.  خوشبختانه در حال حاضر بلیط چارتر داخلی و همچنین  چارترخارجی در ایران وجود دارد. 
 

چگونه بلیط چارتر هواپیما بخریم؟

این فکر که بلیط چارتر همیشه ارزان تر از بلیط سیستمی است اشتباه است زیرا قیمت بلیط چارتر را چارتر کننده تعیین می کند که گاها بالاتر از بلیط سیستمی است. اما معمولا در بیشتر مواقع این اتفاق نمی افتد و زمانی  که پیک سفر نیست بلیط ارزان چارتری پیدا می شود. در این مواقع  هر چه به ساعت پرواز نزدیک تر می شویم امکان این وجود دارد که بلیط ارزان تر بخریم.
 

آیا خرید بلیط ارزان هواپیما لحظه آخری وجود دارد؟

قیمت بلیط چارتر هواپیما با استقبال مستقیم مسافران رابطه مستقیم دارد هر چه از خرید بلیط چارتر هواپیما استقبال بیشتری شود امکان خرید بلیط ارزان هواپیما لحظه آخری کمتر است. پس اگر در فصول پر رفت و آمد قصد سفر دارید خرید بلیط چارتر هواپیما را به لحظه آخر موکول نکنید چرا که شانس بلیط لحظه آخری را هم بدست نمی آورید.
 

بلیط چارتر و سیستمی چه تفاوتی دارند؟

  • قوانین کنسلی بلیط چارتر را چارتر کننده تعیین می کند پس قبل از خرید بلیط چارتر قوانین چارتر کننده آن را دقیق مطالعه کنید.
  • در بلیط های سیستمی امکان استرداد بلیط وجود دارد و با کسر جریمه از مسافر بقیه پول به او باز گردانده می شود که در حالت معمول برای بلیط های چارتر این امکان وجود ندارد.
  • در بلیط سیستمی قیمت بلیط بزرگسال، کودک و نوزاد متفاوت است و هر چه سن کمتری داشته باشید پول کمتری هم پرداخت می کنید. اما در خرید بلیط چارتر هواپیما این اتفاق نمی افتد و همه یک مبلغ را پرداخت می کنند.
  • قیمت بلیط چارتر به دلیل اینکه چارتر کننده آن را مشخص می کند متغیر است اما قیمت بلیط سیستمی چون توسط شرکت هواپیمایی آن را تعیین می کند ثابت است.
 

دانستنی‌های خرید بلیط چارتر هواپیما

بر خلاف بلیط سیستمی ، نمی توان بلیط چارتر هواپیما را به راحتی استرداد کرد یا تاریخ آن را تغییر داد. در بلیط چارتر یا امکان استرداد وجود ندارد یا اگر در شرایط  خاص امکان آن فراهم شد میزان جریمه آن بقدری زیاد است که تقریبا معادل هزینه اصلی بلیط می شود.
با وجود اینکه شما بلیط را از آژانس خریداری کرده اید اگر هر اتفاقی در پرواز رخ دهد از جمله تاخیر در پرواز، بارتان گم شود یا پروازتان لغو شود مسولیت این مشکلات بر عهده شرکت های هواپیمایی است و آژانس چارتر کننده به شما خدمات خاصی نمی دهد.
چارتر کردن فقط مخصوص هواپیما نیست، در هتل ها  هم در زمانی که آژانس مسافرتی یا فرد حقیقی در یک هتل تعدادی از تخت ها را کرایه کنند به این روش هم چارتر کردن یا اجاره کردن می گویند.
تعدادی از شرکت های دولتی و خصوصی که می دانند تعداد کارکنانی دارند که برای مدت زمانی در طول سال مدام در حال سفر هوایی هستند به نفعشان است که هواپیما یا هتل را برای کارمنانشان چارتر کنند تا هزینه کمتری را متقبل شوند.
شرکت های هواپیمایی نمی توانند بلیط چارتر بفروشند و فقط از طریق آژانس ها و شرکت های چارتر کننده می توان بلیط را خریداری کرد. این شرکت های چارتر کننده سالانه یا فصلی مسیرهای پر رفت و آمد را اجاره یا همان چارتر می کنند.
 

مسیرهای پر رفت و آمد پرواز های چارتر

مسافرانی که علاقه به مسافرت هوایی دارند به دلیل قیمت پایین بلیط چارتر هواپیما روی خوشی به این بلیط ها نشان می دهند. با توجه به امار ورود و خروج فرودگاه های کشور بعد از فرودگاه مهرآباد تهران، فرودگاه هاشمی نژاد مشهد  بیشترین آمار تردد را دارد. به همین دلیل، بلیط های چارتر به مشهد طرفداران زیادی دارد. بنابراین بلیط چارترتهران مشهد و بازگشت بلیط چارتر مشهد تهران پر طرفدارترین مسیر های پروازهای چارتری هستند.
 

به چه صورت بلیط چارتر را کنسل کنیم؟

پس از خرید بلیط چارتر هواپیما اصولا استرداد آن امکان پذیر نیست. مگر در مورد بلیط های چارتری که با نرخ مصوب خریداری شده اند. به زبان ساده و راحت اگر بخواهیم بگوییم این قانون برای بلیط هایی که ارزان خریداری شده اند صدق نمی کند.
هزینه کنسلی این بلیط ها را شرکت چارتر کننده مشخص می کند و به عهده آژانس صادر کننده نیست. مبلغ جریمه اززمان صدور بلیط اعمال می شود و هرچه به زمان پرواز نزدیک می شویم مبلغ یا درصد جریمه بالا می رود. در اغلب موارد بلیط چارتر غیرقابل استرداد می شود.
آژانس صورگشت شرق با سامانه رزرواسیون آنلاین صورتیک خود خرید بلیط چارتر هواپیما را به صورت اینترنتی به راحتی و با چند کلیک میسر کرده است تا خاطره خوبی از سفر را برای شما رقم بزند.

خرید بلیط چارتر هواپیماچارتر هواپیماخرید اینترنتی بلیط هواپیماصورتیکرزرو آنلاین بلیطبلیط هواپیما

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد