جریمه ی کنسلی بلیط هواپیماگاهی اوقات اولویت ها و برنامه ریزی ها در یک لحظه به هم می خورد.این شرایط پیش بینی نشده ممکن است شما را مجبور کند تا از خیر سفری که برنامه ریزی کرده اید ، بگذرید.در واقع یعنی مسافرتتان کنسل می شود.معمولا در این شرایط ، ناراحت یا عصبانی هستید اما بهتر است خونسردی خود را حفظ کنید و از ضرر مالی بیش تر جلوگیری کنید.اگر برای سفرتان بلیط هواپیما خریداری کرده باشید ، جدای از لغو کلیه ی موارد مربوط به سفرتان ، باید بلیط پروازتان نیز لغو یا کنسل شود.منتهی شما برای لغو بلیط جریمه خواهید شد.در ادامه ی بحث می خواهیم بگوییم که چه عواملی در جریمه ی کنسلی بلیط هواپیمای شما موثر خواهد بود.

در نظر داشته باشید کلیه ی این موارد مربوط به زمانی است که لغو بلیط از سوی شما صورت پذیرد.یعنی کنسل شدن پرواز با جریمه ای همراه نخواهد بود و هم چنین نرسیدن به پرواز ، با استرداد وجه همراه نخواهد بود.

هنگامی که به هر دلیلی تصمیم به لغو بلیط خود گرفتید ، راحت ترین راه مراجعه به آژانسی هست که بلیطتان را از آن جا تهیه کرده اید.اگر شما بلیط سیستمی تهیه کرده باشید ، بر طبق قوانین مشخصی درصدی از هزینه ی بلیط شما استرداد و درصد دیگر به عنوان جریمه کسر خواهد شد.اما اگر بلیط چارتری خریده اید ، قوانین مشخصی وجود ندارد.این گونه مواقع بسته به چارتر کننده ، مبلغ جریمه از شما در یافت می شود و گاهی ممکن است هیچ پولی را پس ندهند!

همانطور که گفتیم سیستمی یا چارتری بودن بلیط مهمترین فاکتور است. اما گذشته از آن، دو عامل مهم دیگر هم در تعیین میزان خسارت تاثیرگذار هستند:

زمان اعلام کنسلی

کلاس پروازی

معمولا هر چه به زمان پرواز نزدیک تر می شویم ، هزینه ی جریمه افزایش پیدا می کند.

در نظر داشته باشید که برای کودکان بالای 12 سال که بلیط دارند نیز جریمه ی کنسلی کسر خواهد شد.این جریمه تنها مشمول نوزادان که فاقد بلیط هستند ، نخواهد شد.

برای اطلاع از جریمه ی کنسلی بلیط خود و یا لغو بلیط هواپیمایتان شما می توانید با کارشناسان صورگشت تماس بگیرید.کارشناسان صورگشت در حداقل زمان ممکن هزینه ی کنسلی بلیط را به حساب شما بازگشت خواهند داد.


بلیط هواپیماخرید آنلاین بلیط چارترخرید آنلاین بلیط سیستمیلغو بلیط هواپیماکنسلی بلیطجریمه ی کنسلی بلیط

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد