جاذبه های گردشگری بیروتبیروت بزرگترین شهر و پایتخت کشور لبنان در سواحل مدیترانه واقع شده است. این شهر به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی و تاریخی بی نظیر خود ، یکی از شگفت انگیز ترین شهر های خاورمیانه محسوب می شود. به همین دلیل از آن به عنوان عروس خاورمیانه هم یاد می کنند. در این مطلب قصد داریم با مهم ترین جاذبه ها و دیدنی های بیروت آشنا شویم. با صورگشت همراه باشید. 

 

صخره های روشه

بدون شک صخره های روشه یا کبوتر یکی از نماد های شهر بیروت و لبنان به حساب می آید. این قوس های سنگی یکی از خاص ترین جاذبه های طبیعی بیروت است که در غربی ترین نقطه این شهر واقع شده است. یکی از جذاب ترین تفریحات در این صخره ها، قایق سواری به درون غارهایی است که در این ناحیه واقع شده است. 

آدرس : General De Gaulle, Beirut 

 

غار جعیتا

اگر به دنبال ماجراجویی هستید ، غار جعیتا یکی از بهترین گزینه ها در بیروت است. این غار از شگفت انگیزترین دیدنی های بیروت است که نظر هر گردشگری را جذب می کند. این غار از دو غار بالایی و پایینی که هر کدام به ترتیب 2130 و 6300 متر طول دارد تشکیل شده است و از این حیث طولانی ترین غار مرکب در خاورمیانه به حساب می آید. این غار در 20 کیلومتری بیروت قرار دارد. 

آدرس : بیروت

 

موزه ملی بیروت

موزه ملی بیروت یکی از موزه های مهم در بیروت است که در آن بیش از 1300 آثار باستانی به نمایش گذاشته شده است که شامل صد هزار مجسه و عتیقه است. این موزه یکی از قدیمی ترین موزه های خاورمیانه است طوری که آثاری از قرن 6 قبل از میلاد در آن یافت می شود. 

آدرس : بیروت

 

کلیسای سنت جورج مارونی

کلیسای جامع سنت جورج مارونی از بهترین جاذبه های گردشگری در بیروت محسوب می شود. این کلیسا در سال های 1884 تا 1894 ساخته شد و پس از جنگ جهانی اول مورد بازسازی قرار گرفت. این کلیسا در کنار مسجد محمد امین و در میدان ساعت قرار دارد. 

آدرس : El Amir Bachir, Bayrut

 

منطقه حریصا

منطقه گردشگری حریصا ( Harissa ) یکی از دیدنی ترین جاذبه های بیروت است که باید از آن حتما دیدن کنید. این منطقه در ارتفاعات بالای کوه روبروی دریای مدیترانه قرار دارد و چشم انداز فوق العاده ای را به بازدید کنندگان هدیه می کند. علاوه بر این این محل ، جایی است که سیده لبنان از زنان مذهبی لبنان مدفون است. به همین خاطر مجسه ای برای گرامیداشت او بر سر آرامگاهش ساخته اند که از فواصل بسیار دور قابل دیدن است. 

آدرس : بیروت

 

خیابان اشرفیه

خیابان اشرفیه از خیابان های معروف بیروت است که برای گشت گذار روزانه منطقه بسیار خوبی است. هم چنین موزه ملی بیروت در اطراف این خیابان قرار دارد. اگر قصد اقامت در بیروت را دارید ، در این خیابان هتل های خوبی پیدا می شود.

آدرس : بیروت

 

حمام های رومی

یکی از دیدنی های بیروت حمام های رومی است که در سال های 1968 تا 1969 کشف شد. سپس در دهه 90 میلادی مورد بازسازی قرار گرفت. این حمام های تاریخی تقریبا در وسط شهر واقع شده اند و تقریبا دسترسی مناسبی از طریق اتوبوس مترو و تاکسی به آن جا امکان پذیر است. دیدن از این حمام ها را به هیچ وجه از دست ندهید.

آدرس : بین خیابان های بانکز و کاپوچین

 

پلیس دمارتیرس

پلیس دمارتیرس یا میدان شهدا در مرکز بیروت قرار دارد. این نام گذاری به یاد شهدایی است که توسط حکومت عثمانی اعدام شدند. اگر به دنبال عکاسی در بیروت هستید این مکان یکی از بهترین گزینه ها است. 

آدرس : بیروت

 

سوق الطیب

اگر عاشق خرید هستید احتمالا سوق الطیب برای شما مناسب است. در واقع سوق الطیب یک بازار هفتگی است که شنبه ها در مرکز بیروت دایر است. این بازار که یک بازار روباز حساب می شود مکانی برای فروش محصولات محلی شامل لبنیات ، میوجات ، سبزیجات ، صنایع دستی و دیگر محصولات مشابه است که حاصل دسترنج کشاورزان و مردم محلی است. 

آدرس : خیابان طرابلس

ساعات بازدید : 9 تا 14

 

آبشار باتاراجرج

بدون شک آبشار باتارا جرج از خاص ترین و شگفت انگیز ترین جاذبه های طبیعی نه تنها در لبنان بلکه در جهان به شمار می رود. این آبشار که از آن به عنوان غار سه پل هم یاد می کنند 255 ارتفاع دارد. بر اساس نظریه باستان شناسان سنگ های این غار حدود 160 میلیون سال قدمت دارد که در نوع خود بی نظیر است. صورگشت بازدید از این مکان را حتما پیشنهاد می کند. این غار با بیروت حدود 75 کیلومتر فاصله دارد. 

 

 

اگر قصد سفر به بیروت را داشته باشید صورگشت این افتخار را دارد که با ارائه ارزان ترین و مناسب ترین بلیط های هواپیما بیروت در خدمت مسافران و گردشگران باشد. 


دیدنی های بیروتمکان های دیدنی بیروتجاذبه های گردشگری بیروت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد