جاذبه های دیدنی سن پترزبورگبه سن پترزبورگ خوش آمدید. سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو می باشد و در شمال غرب این کشور واقع شده است. این شهر رنگارنگ با داشتن مکان های تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی که دارد ، به پایتخت فرهنگی روسیه معروف است. این شهر در سال 1703 به دستور پترکبیر ساخته شد و بیش از 200 سال پایتخت روسیه بود. در این شهر شما با ساختمان ها و کاخ های بزرگ ، موزه ها و کلیسا های بی نظیری روبرو هستید که آن را به یکی از باشکوه ترین شهر های اروپا تبدیل کرده است. این شهر مملو از جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیاری است. در ادامه مجله صورگشت با مهم ترین جاذبه های دیدنی سن پترزبورگ آشنا خواهید شد. با صورگشت همراه باشید.

 

موزه هرمیتاژ

موزه هرمیتاژ یا آرمیتاژ بزرگترین و قدیمی ترین موزه فرهنگ و هنر در جهان است که حتی بازدید از نصف آن هم در یک روز ممکن نیست. این موزه بزرگترین کلکسیون نقاشی در جهان را در خود جای داده است. هرمیتاژ از شش ساختمان مختلف تشکیل شده است که معروف ترین آن ها کاخ زمستان است. این موزه در کنار رودخانه نوا واقع شده است و مکانی ایده آل برای عکاسان نیز به شمار می رود.

 

کاخ پترهوف

کاخ پترهف که با نام کاخ ورسای روسیه هم شناخته می شود ، اولین کاخ امپریالیستی بود که در خارج از سن پترزبورگ ساخته شد. مجموعه کاخ مشرف به خلیج فنلاند است و بخش های مختلفی از جمله پارک بزرگ الکساندرا دارد. این کاخ در تابستان محل اقامت تزار های روسی بوده است و اکنون در تابستان افراد زیادی از آن دیدن می کنند.

 

کلیسای ناجی در خون

کلیسای ناجی در خون یکی از جاذبه های بی نظیر در سن پترزبورگ است که با داشتن معماری خاص ، نقش و نگار های رنگی و طلاکاری هایی که دارد آن را به بی نظیر ترین محل عبادت در شهر تبدیل می کند. نام این کلیسا از کشته شدن الکساندر دوم در این محل گرفته شده است. 

 

کلیسای سنت ایزاک

کلیسای جامع سنت ایزاک یا اسحاق یکی از نمادین ترین جاذبه های شهر است. گنبدی طلایی و غول پیکر کلیسا تقریبا از همه جای سن پترزبورگ دیده می شود. همچنین فضای داخلی مجموعه به اندازه نمای بیرونی جذاب و عالی است و با انواع سنگ های مرمر ، لاجورد لاپیس و سایر سنگ های نادر تزیین شده است. هنگام بازدید می توانید از 262 پله کلیسا بالا بروید و به محل ستون بروید. در آنجا شما شگفت انگیزترین منظره های پانوراما را در سن پترزبورگ مشاهده خواهید کرد.

 

قلعه پتر و پاول

قلعه پتر و پاول در سال 1703 همان زمانی که پترکبیر دستور ساخت شهر را داده بود ساخته شد. این قلعه برای محافظت روسیه در برابر مهاجمان سوئدی در قسمت غرب این کشور ساخته شده است. ساختار اولیه آن ابتدا از چوب بود ، اما بعدا با آجر و سنگ بازسازی شد. سوزن طلایی رنگ برج از کیلومتر ها دور تر قابل دیدن است. همچنین بازدید از قسمت بالایی برج امکان پذیر است.

 

مسجد سن پترزبورگ

شاید تعجب آور باشد که این شهر دارای یک مسجد بزرگ است. در حقیقت مسجد سن پترزبورگ بزرگترین مسجد اروپا است. نمای بیرونی آن که در سال 1913 ساخته شد و با کاشی های آبی تزئین شده است. این مسجد شباهت زیادی به مساجد معروف آسیای میانه دارد. مسجد سن پترزبورگ در چند صد متری قلعه پیتر و پاول واقع شده است.

 

کاخ سلطنتی کنستانتین

کاخ سلطنتی کنستانتین یکی دیگر از باشکوه ترین یادگاری های قرن 18 میلادی در روسیه است. این کاح در 30 کیلومتری سن پترزبورگ در استرلنا قرار داشته و به آن کاخ استرلنا هم گفته می شود. معماری های بی نظیر و خاص در این کاخ چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند. بازدید از این مکان را به هیچ وجه از دست ندهید.

 

خیابان نفسکی

خیابان نفسکی یا Nevsky Prospekt مهم ترین خیابان سن پترزبورگ است که از شرق به غرب از مرکز شهر عبور می کند و یک مکان مهم برای بازدیدکنندگان و مردم محلی به شمار می رود. اکثر مکان هایی که در بالا ذکر شد در این خیابان و یا در نزدیکی این خیابان قرار دارد. برخی مکان هایی که درست در این خیابان قرار دارد شامل ایستگاه باغ کاترین ، کافه سینگر و ایستگاه موسکوفسکی می باشد.

 

آب و هوای سن پترزبورگ

هوای سن پترزبورگ ممکن است افراد زیادی را دچار مشکل کند. این شهر در تمام سال بارش باران زیادی دارد و به ندرت خورشید را در این شهر مشاهده خواهید کرد.

میانگین دمای زمستان در سن پترزبورگ 7 درجه سانتی گراد زیر صفر (-7) است. در ماه مارس ، به -3 درجه سانتیگراد افزایش می یابد. در آوریل ، با میانگین 4 درجه سانتی گراد کمی دلپذیر می شود. پس از آن ، هوا در سن پترزبورگ بهتر می شود و ماه های می و سپتامبر دمای متوسط 15 درجه را تجربه می کنید. در حالی که ماه های اوج تابستان ، از ژوئن تا آگوست دمای متوسط 16.5 را مشاهده می کنید.

بنابراین با گفتن این موضوع ، هوای سن پترزبورگ می تواند بسیار متغیر باشد. در زمستان ، کمترین دما در زمستان (دسامبر) -2 درجه سانتیگراد و در تابستان روزهای دلپذیر را با 23 درجه تجربه می کنید. بنابراین اگر قصد سفر به سن پترزبورگ دارید بهترین زمان بین ماه های ژوئن تا سپتامبر یعنی اواخر خرداد تا اوایل مهر می باشد. 

 

جاهای دیدنی سن پترزبورگجاذبه های گردشگری سن پترزبورگمکان های دیدنی سن پترزبورگموزه هرمیتاژموزه آرمیتاژکاخ پترهفکاخ پترهوفکلیسای ناجی درخونکلیسای سنت ایزاکقلعه پتر و پاولبرج پتر و پاولمسجد جامع سن پترزبورگکاخ سلطنتی کنستانتینخیابان نفسکیپایتخت فرهنگی روسیهمجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد