بلیط چارتر هواپیمااحتمالا تا حالا واژه بلیط چارتر به گوش شما خورده باشد.یا از شما پرسیده شده باشد که بلیط شما سیستمی هست یا چارتری.ممکن هست هیچ مفهوم واژه چارتری را درک نکرده باشید و این که به چه بلیط هایی بلیط چارتری گفته می شود.

اگر علاقمند به درک مفهوم بلیط چارتر هستید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

اصطلاح چارتر چیست و به چه چیزی گفته می شود؟

یکی از اصطلاحات پرکاربرد در مورد بلیط هواپیما و نوع آن چارتر هست.چارتر به طور کلی به معنای دربست گرفتن هست.اما این اصطلاح چه ربطی به هواپیما دارد؟

مفهوم چارتر یا چارتر کردن فقط مختص به هواپیما نیست و شامل سایر وسایل نقلیه هم می شود مانند قطار ، کشتی ، اتوبوس و... می شود.اما فعلا منظور ما از چارتر مربوط به حمل و نقل هوایی هست.

فرض کنید یک شرکت بزرگ با تعداد کارمند های بسیاری دارید که در بعضی از روزها مثلا شنبه و سه شنبه در یک مسیر مشخص باید سفر کنند.در این صورت شما برای صرفه جویی در هزینه بلیط مسافران خود اقدام به خرید بلیط صندلی به صورت عمده خواهید کرد.معمولا خرید های عمده هزینه مناسب تری دارند تا خرید های خرد و این موضوع برای شرکت شما به صرفه خواهد بود.

پس بنابر این اگر شخص یا شرکتی تمام یا بخشی از صندلی های هواپیما را در یک مسیر خاص به صورت سالیانه و یا یک مدت محدود اجاره کند به این عمل چارتر گفته می شود

بلیط چارتری چیست و قیمت آن به چه شکل تعیین می شود؟

برخی از آژانس های مسافرتی به صورت سالیانه یا یک مدت مشخص تمامی صندلی ها یا بخشی از آن را در بعضی مسیر های هوایی از شرکت های هواپیمایی اجاره می کنند.و اقدام به فروش بلیط این پرواز می کنند بنابراین شما به جای خرید مستقیم از شرکت هواپیمایی از آژانس چارتر کننده خرید می کنید.و هزینه بلیط هواپیما را هم به جای شرکت هواپیمایی آژانس چارتر کننده تعیین می کند.پس قیمت بلیط ها را آژانس چارتر کننده بسته به شرایط مختلف متغییر خواهد کرد که ممکن از در ایام عید و مناسبت های دیگر به دلیل افزایش تعداد مسافرت ها قیمت آن نیز افزایش یابد و در ایام معمولی قیمتی مناسب تر داشته باشد.

 آیا بلیط چارتر ارزان تر از سیستمی هست؟

در بسیاری از موارد تفاوت زیادی ندارد ولی نکته مهم که درباره چارتر و نحوه خرید بلیط چارتری باید بدانید این است که تحت هر شرایطی اگر پرواز خالی بماند هزینه صندلی های خالی را هم آژانس چارتر کننده متحمل خواهد شد بنابر این در موقعیت های مختلف قیمت بلیط چارتری تغییر خواهد کرد و هر چه به زمان پرواز نزدیک تر شویم هزینه بلیط کمتر خواهد بود.که در ادامه مطلب روش تهیه بلیط به بهترین قیمت ممکن را شرح خواهیم داد.

برخی از ویژگی های بلیط های چارتری

هردو نوع بلیط های چارتری و سیستمی دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. بزرگ ترین مزیت بلیط چارتری در شناور بودن قیمت بلیط آن است یعنی اگر حوصله داشته باشید با یک مقدار جستوجو میتوانید بهترین بلیط به لحاظ قیمتی را پیدا کنید.چون آژانس های مسافرتی همیشه سعی میکنند در پرواز هایی که چارتر کرده اند صندلی خالی نباشد و به هر نحوی شده بلیط های خودشان را بفروشند . به همین دلیل در ایامی که مسافرت کمتر هست می توان بلیط با قیمت های بسیار مناسبی را پیدا نمود.

یکی از اصطلاحات دیگری که بسیار شنیده ایم اصطلاح تور لحظه آخری هست که به همین موضوع ربط دارد.و دلیل قیمت مناسب تر تور لحظه آخری نسبت به زمان عادی همین موضوع هست که آژانسی که پرواز و هتل چارتر کرده نمی خواهد تحت هیچ شرایطی صندلی هواپیما یا اتاق هتلی که هزینه آن را قبلا پرداخت کرده خالی بماند.به همین دلیل برای ترغیب مشتری به خرید تور قیمت آن را پایین می آورد تا تور فروش کند.

این موضوع یک معامله هست که دو طرف آن برد می کنند هم مسافر بلیط یا تور مناسب خرید می کند هم چارتر کنند به خاطر خالی بودن صندلی ها ضرر نمی کند.سیستم رزرواسیون صورتیک با ایجاد سامانه خرید آنلاین بلیط هواپیما می تواند بهترین گزینه های بلیط چارتری موجود را به شما پیشنهاد داده تا مناسب گزینه با خواسته های خودتان را انتخاب نمایید.

به طور کلی بلیط چارتری در زمان هایی که مسافرت کمتر هست گزینه بسیار بهتری نسبت به بلیط سیستمی هست .اما در فصل هایی که ترافیک هوایی زیاد هست و مقاطع زمانی پر سفری هستند مانند نوروز ، تابستان و ... قیمت بلیط چارتری و سیستمی تفاوت زیادی با هم ندارد.چون به خاطر استقبال زیاد مسافران در این بازه های زمانی بلیط های آژانس چارتر کننده به سرعت فروش رفته و نیاز به کاهش قیمت نخواهد بود.

و اما معایب بلیط های چارتری:

ایراد این بلیط ها نسبت به بلیط های سیستمی در شرایط و خدمات چارتر کننده هست. یعنی این که برخلاف بلیط هاس سیستمی شما به راحتی قادر به استرداد بلیط خود نخواهید بود و در بعضی از موارد به اندازه تمام هزینه بلیط جریمه لغو آن خواهد بود و مورد دیگر با این که شما بلیط را از آژانس خرید می کنید ولی آژانس مسولیتی در قبال تاخیر و گم شدن بارتان ندارد و تمامی مسئولیت این مشکلات بر عهده شرکت هواپیمایی هست.

 

خلاصه مطلب این است که بلیط چارتر را زمانی تهیه کنید که ترافیک و سفر های کمتری هست و هرچه به زمان پرواز نزدیک تر شود هزینه بلیط پایین تر خواهد بود.همچنین در بلیط های چارتری امکان استرداد و تغییر تاریخ وجود ندارد پس قبل از خرید حتما از برنامه سفر خود اطمینان داشته باشید.و این نکته را هرگز فراموش نکنید که سرویس رزرواسیون صورتیک بهترین ابزار ها را برای خرید بهترین بلیط های چارتری برای مشتریان عزیز خود فراهم کرده تا با خیال آسود و به صورت آنلاین خرید بلیط چارتری و سیستمی خود را انجام دهند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خرید آنلاین بلیط چارتربلیط هواپیماخرید آنلاین بلیط سیستمیخرید آنلاین بلیط هواپیماخرید آنلاین بلیطخرید بلیط

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد