بلاگر سفربلاگر شدن یکی از کم هزینه ترین راه های درآمد زایی است.این اشخاص تنها با داشتن صفحه ی اختصاصی خود در دنیای مجازی ، اقدام به تولید محتوا می کنند.طیف مخاطبین زیاد آن ها و نیز علاقه مندان به مباحث محتوایی یک بلاگر ، برای شخص بلاگر شهرت و درآمدزایی می کند.

یکی از موضوعاتی که می توان در زمینه ی آن کار کرد و محتوا تولید نمود ، مباحث مربوط به سفر هست.بسیاری از ما علاقه مند به سفر هستیم.چه سفر داخلی و چه سفر خارجی.هرچند مطالب زیادی راجع به انواع مقاصد گردشگری در دنیای وب موجود است ، اما شنیدن آن از زبان شخصی که تجربیاتش را به تصویر می کشد ، جذاب تر است.این جا است که عده ای که تجربه ی سفر دارند ، از تجربیات خود بازگو می کنند و می نویسند تا دیگران هم از آن استفاده کنند.این اشخاص بلاگر های حوزه ی سفر هستند.

تجربه نویسی از سفر مهارت خاصی نمی خواهد.جز این که اصول نگارشی و صداقت در بیان را رعایت کنید.ساده بنویسید و همه چیز را کامل شرح دهید.در ادامه ی بحث می خواهیم یک سری نکات را به شما بگوییم تا برای تبدیل شدن به یک بلاگر حرفه ای کمکتان کند.

سفر 

بلاگرهایی که راجع به سفر می نویسند ، برای سفرهای خود برنامه ریزی می کنند.اگر آن ها نتوانند به سفر بروند و یا تجربیات خود را منتقل کنند ، قطعا مخاطبین خود را از دست خواهند داد.بنابراین هزینه کردن برای سفر و نیز مقاصد گردشگری ، یکی از ابتدایی ترین مواردی است که هر شخص بلاگر سفر باید در نظر داشته باشد.

 

تصاویر از همه چیز

زمانی که شما به عنوان یک بلاگر سفر ، سفر می کنید ، باید از جذاب ترین لحظات خود عکس های مناسبی تهیه کنید.عکس ، ویدیو و امثال این فایل ها برای مخاطبینتان جذاب تر خواهد بود.شما باید سفرنامه ی خود را به گونه ای تنظیم کنید که بتواند تمام پاسخ های ذهن اشخاص مخاطبتان را بدهد.مثلا زمانی که برای صرف یک قهوه به کافی شاپ رفتید ، می توانید قیمت و کیفیت کار را بگویید.از فنجان قهوه ی خود عکس بگیرید یا اگر امکان داشت تصویری دوستانه با پرسنل کافه بگیرید.تمام این ها می تواند برای مخاطبینتان جذاب باشد.

 

سبک نگارشی منحصر به فرد

باید یک سبک مختص خودتان خلق کنید.می توانید به گونه ای صمیمی تر و محاوره ای تر صحبت کنید.توجه داشته باشید که در تمام مراحل تولید محتوایتان باید این موارد را رعایت کنید.برخی شبکه های مجازی به شما امکان بارگذاری ویدیو خواهند داد.مانند اینستاگرام.برای ضبط ویدیو از صحبت های خود به نکات رفتاری بدن و محیط خود توجه کنید و استایل خاص و منحصر به فردی خلق کنید.

 

تعامل

یک بلاگر خوب ، باید با همکاران و مخاطبین صفحه ی خود تعامل برقرار کند.اگر قرار باشد فقط بنویسید و عکس بگذارید ، مخاطبین شما به سرعت خسته می شوند.شما باید زمان بگذارید و سوالات مخاطبین را در نهایت احترام پاسخ دهید.

 

فعال بودن

یک بلاگر همیشه باید حواسش به کار خود باشد.شما نمی توانید برای خودتان مدتی را به مرخصی بروید.چرا که در این صورت امکان دارد مخاطبین به سرعت از فضای شما فرار کنند.البته میزان فعالیت شما نباید زیاد از حد نیز باشد.چرا که در این صورت نیز ممکن است مخاطبین خود را از دست بدهید.

به علاوه شما به عنوان نماینده ی اطلاعات سفر هستید.بنابراین باید بکوشید در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشید.سمینارها و همایش ها را شرکت کنید و هر روز در همین حوزه مطالعه کنید.


بلاگرسفرنامه نویسیوبلاگ نویس

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد