انواع کلاس های پروازاحتمالا شما هم هنگام تهیه بلیط هواپیما با واژه "کلاس پرواز" مواجه شده اید. کلاس پرواز در واقع تعیین کننده نوع خدمات و درجه کیفی ایرلاین ارائه دهنده پرواز است. کلاس پرواز از جمله عوامل مهم هنگام رزرو بلیط هواپیما است که باید به آن توجه کرد. اگرچه خدمات ارائه شده در انواع کلاس های پرواز با یک دیگر تفاوت دارند ، اما مهم ترین مولفه آن ها تفاوت در قیمت آن هاست. کلاس های پرواز به ترتیب درجه کیفی عموما به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند.

 

1- فرست کلاس First Class یا F

2- بیزینس کلاس Business Class یا C

3- اکونومی کلاسEconomy Class یا Y 

 

فرست کلاس

فرست کلاس لوکس ترین ، راحت ترین و البته گران ترین نوع کلاس پرواز است. این نوع کلاس پرواز  بالاترین و لوکس ترین خدمات را به خود اختصاص می دهد. بیشتر مشتریان این نوع کلاس را افراد ثروتمند و سرمایه داران تشکیل می دهند که حاضر نیستند با سایر مسافرین عادی هم صندلی شوند. در فرست کلاس تعداد محدودی صندلی که بیشتر شبیه مبل هستند و کابین خصوصی در اختیار مسافر قرار می گیرد. از امکانات این نوع کلاس می توان به لپ تاپ ، اینترنت ماهواره ای ، تلویزیون خصوصی ، صندلی های اتوماتیک با قابلیت تنظیم ، غذای گرم به انتخاب مشتری ، سرویس بهداشتی جداگانه و ... اشاره کرد. در برخی ایرلاین ها علاوه بر امکانات ذکر شده که داخل کابین خصوصی قرار دارند ، اتاق جلسات و لابی های جداگانه نیز در نظر گرفته می شود تا مسافران احساس راحتی هر چه بیشتر کنند. معمولا از هواپیمای دو طبقه بوئینگ و ایرباس برای فرست کلاس استفاده می شود چون فضای بیشتری را در اختیار شرکت های هواپیمایی قرار می دهد. از بهترین و مشهور ترین ایرلاین های فرست کلاس می توان ایرلاین های الاتحاد ، ایرلاین امارات ، سنگاپور و ایرفرانس را نام برد. 

 

بیزینس کلاس 

بیزینس کلاس یا همان کلاس تجاری بعد از فرست کلاس قرار می گیرد. معمولا صندلی های این نوع کلاس که مبله هستند ، در دو ردیف جداگانه و با فاصله بیشتری نسبت به صندلی های اکونومی در جلوی هواپیما قرار دارند. امکانات این نوع کلاس پرواز شامل صندلی های اتوماتیک ، مانیتور ، سیستم صوتی ، سرو غذا های گرم و ... می باشد که در درجه پایین تری نسبت به فرست کلاس خدمات آن ارائه می شود. ایرلاین های سنگاپور ، قطر ایوویز ، الاتحاد و ژاپن ایرویز بهترین و معروف ترین ایرلاین های کلاس تجاری می باشند. 

 

کلاس اکونومی 

کلاس اکونومی یا کلاس اقتصادی پایین درجه کلاس پروازی و البته ارزان ترین آن ها است. این نوع کلاس متداول ترین و شناخته شده ترین نوع پرواز در ایران است که اغلب مسافران عادی این نوع پرواز را به دلیل قیمت بسیار مناسب آن ترجیح می دهند. معمولا در این نوع کلاس خدمات زیادی ارائه نمی شود. شما در این نوع پرواز از ابتدا روی یک صندلی می نشینید و تا انتهای سفر می توانید نهایتا از تعداد محدودی روزنامه و مجله استفاده کنید. در این نوع پرواز صندلی ها با فاصله بسیار کمی از یکدیگر قرار گرفته اند و در واقع شما گزینه های بسیار محدودی پیش رو دارید. البته بسته به ایرلاین پرواز در برخی هواپیماها مانیتور و هدفون برای مسافران روی صندلی ها در نظر گرفته می شود تا سفر راحت تری را تجربه کنند. 

 

نکته ای که در پایان باید به آن اشاره کنیم این است که خدمات و امکانات ذکر شده در کلاس های پرواز مختلف ، بسته به شرکت هواپیمایی ، کشور مورد نظر و پارامتر های دیگر ممکن است متفاوت باشد. اگر هم اکنون قصد سفر گرفته اید ، می توانید با استفاده از سیستم رزرواسیون آنلاین صورتیک به راحتی بلیط ارزان قیمت هواپیما برای خود رزرو کنید. 

 

انواع کلاس های پروازتفاوت کلاس های پروازفرست کلاس چیستبیزینس کلاس چیستکلاس اکونومی چیستتفاوت بیزنس کلاس و فرست کلاسرزرو بلیط اکونومیرزرو بلیط چارتر هواپیمامجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد