آشنایی با فرودگاه مهرآباد تهرانفرودگاه مهرآباد یکی از شلوغ ترین فرودگاه های ایران و تهران است. فرودگاه مهرآباد اولین فرودگاه تهران است که در سال 1317 شمسی و در روستایی به همین نام ساخته شد و با 20 فروند هواپیما آغاز به کار کرد. این فرودگاه تا سال 1386 شمسی میزبان پرواز های داخلی و بین المللی بود. اما از آن زمان به بعد فقط پرواز های داخلی در این فرودگاه انجام می شود و پرواز های بین المللی به فرودگاه امام خمینی انتقال یافت. در سال 2015 حدود 133 هزار پرواز ورودی و خروجی انجام شده است. 

 

موقعیت جغرافیایی

فرودگاه مهرآباد در جنوب غربی پایتخت و در منطقه 9 تهران واقع شده است. این فرودگاه میزبان ساختمان های اصلی برخی ایرلاین ها نظیر آسمان ، ماهان ایر ، هواپیمایی ساها و ایران ایر می باشد. این فرودگاه به میدان آزادی تهران بسیار نزدیک است و از میدان آزادی تا پارکینگ ترمینال 1و 2 حدود 5 دقیقه با اتومبیل فاصله است. همچنین با استفاده از مترو ( خط 4 ) و اتوبوس به راحتی می توانید به این فرودگاه دسترسی داشته باشید. همچنین این فرودگاه دارای پارکینگ های طبقاتی می باشد که با گنجایش 4200 ماشین دسترسی مناسبی به ترمینال های 1 و 2 این فرودگاه دارند. 

 

ترمینال ها 

در حال حاضر فرودگاه مهر آباد دارای 6 ترمینال است. ترمینال 2 معمولا شلوغ ترین ترمینال می باشد. ترمینال 1 میزبان پرواز های کیش ایر ، هواپیمایی زاگرس و وارش می باشد. ترمینال 2 برای پرواز های ایرلاین های ایران ایر ، ایران ایرتور ، معراج ، قشم ایر ، آتا و کارون و برای ورود کیش ایر ، زاگرس و وارش مورد استفاده قرار می گیرد. ترمینال های 3 و 5 بیشتر در مراسمات حج مورد استفاده قرار می گیرد. ترمینال 4 میزبان مسافران پرواز های خروجی ایرلاین های ماهان ، کاسپین ، تابان ، اترک ، ساها ، سپهران ، آسمان و پویا می باشد. ترمینال 6 هم میزبان پرواز های ورودی ایرلاین های مذکور است. 

 

ایرلاین ها

در فرودگاه مهرآباد ایرلاین های زیادی در زمینه حمل مسافر از جمله ایرلاین های زیر فعالیت می کنند :

ایران ایر

ایران ایرتور

ماهان ایر

آسمان

زاگرس

تابان

آتا

اترک

کاسپین

کارون

کیش ایر

معراج

قشم ایر

وارش

 

همچنین این فرودگاه در زمینه باربری هم فعالیت دارد و میزبان ایرلاین های زیر می باشد :

فارس ایرقشم

آسمان

ایران ایر

ماهان

 

این فرودگاه دارای امگانات متنوعی از جمله دستگاههای خودپرداز ، رستوران ها ، کافه ها ، فروشگاه های سوغات و پوشاک ، بانک ، ایستگاه مطالعه کتاب و نمازخانه است. هتل چهار ستاره المپیک در نزدیکی فرودگاه مهرآباد جایی است که می توانید به استراحت بپردازید و اقامت راحتی را سپری کنید. هتل آساره ، هتل پاسارگاد و هتل آپارتمان آروین دیگر هتل هایی هستند که در خیابان آزادی و در نزدیکی فرودگاه نیز واقع شده اند. 

اگر قصد سفر از این فرودگاه را دارید لازم حداقل یک ساعت زودتر در فرودگاه حضور پیدا کنید تا مراحل check in و دیگر مراحل را با خیالی آسوده سپری کنید. همچنین اگر بار شما بیش از 20 کیلوگرم باشد باید جریمه اضافه بار بپردازید. همچنین حداکثر بار دستی که با خود به کابین می برید 4 کیلوگرم می باشد. پس به این موضوع هم دقت کافی داشته باشید. برای کسب اطلاع از پرواز های فرودگاه مهرآباد تهران می توانید به وب سایت mehrabad.airport.ir  مراجعه کنید. 

 

آشنایی با فرودگاه مهرآباددرباره فرودگاه مهرآباد تهرانایرلاین های فرودگاه مهرآبادمجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد