آسان ترین کشورها برای مهاجرت در سال 2020مهاجرت برای خیلی از افراد به خصوص ایرانی ها آرزوی دیرینه ای بوده است که دوست دارند برایشان بر آورده شود. خیلی از افراد وقتی هزینه های مهاجرت را حساب و کتاب می کنند از خیرش می گذرند. نکته قابل توجه ای که وجود دارد این است که خیلی از هزینه های فوق جنبه تشریفاتی دارد و می توان از آن صرف نظر کرد. جدای از روش مهاجرت که می تواند مهاجرت کاری ، تحصیلی ، خانوادگی و یا ... باشد در این مطلب می خواهیم آسان ترین کشورها برای مهاجرت در سال 2020 را بررسی کنیم. در ادامه با مجله صورگشت همراه باشید. 

 

1- پاراگوئه

پاراگوئه یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت به قلب محاصره شده و گرمسیری در آمریکای جنوبی است. در این کشور ثبات اقتصاد ، مالیات کم و هزینه پایین زندگی موجب شده افراد زیادی این جا را برای اقامت انتخاب کنند. یکی از نقاط ضعف زندگی در این کشور فساد و امنیت پایین زندگی است. برای به دست آوردن اقامت دائم ، فقط باید سپرده بانکی محلی با حداقل 5000 دلار آمریکا تهیه کنید. نکته ای که وجود دارد این است که حداقل باید هر سه سال یکبار به پاراگوئه سفر کنید تا اقامت شما باطل نشود.

 

2- اکوادور

اکوادور ، کشوری محبوب برای بازنشستگان می باشد که در آمریکای جنوبی قرار دارد. اگرچه در این خصوص قانون خاصی در این کشور به تصویب نرسیده است اما عموماً اعتقاد بر این است که اکوادور در رابطه با افراد بازنشسته ، سیاست مهاجرتی دوستانه دارد. ثبات درآمد ماهانه 800 دلار در کنار مزایای بازنشستگی از نقاط قوت سفر به اکوادور است. جالب اینجاست که مهاجران می توانند ظرف سه سال اول اقامت در کشور برای اقامت دائم نیز اقدام کنند. از دیگر مزایای جابجایی به این کشور می توان به سبک زندگی ارزان و مقرون به صرفه ، قیمت پایین اجناس ، اجاره ارزان ملک و سایر موارد اشاره کرد. 

 

3- مونته نگرو

مونته نگرو کشوری کوچک و ساحلی در جنوب اروپا می باشد که با آلبانی ، صربستان ، بوسنی هرزگوین و کرواسی مرز مشترک دارد. این کشور با داشتن شهر های قرون وسطایی زرق و برق دار تاریخی جذاب و دیدنی دارد که می تواند برای گردشگران بسیار جذاب باشد. علاوه بر این این کشور به عنوان بهشت مهاجران نیز شناخته شده است. این کشور که در سال 2006 استقلال یافت ، از آن زمان تاکنون ثروت قابل توجهی را از طریق گردشگری و انرژی های تجدیدپذیر به دست آورده است. مونته نگرو یکی از پراستقبال ترین کشور های مهاجرپذیر است طوری که از همه مهاجران کشورهای خارجی قدردانی می کند. مهاجران می توانند بر اساس نیاز های اولیه مانند آموزش ، معالجه پزشکی یا ازدواج ، برای یک سال اقامت درخواست کنند. با این حال ، اقامت از طریق مهاجرت کاری نیز بسیار آسان تر است.

 

4- امارات

اگر کشوری مهاجرانی بیش از شهروندان واقعی خود داشته باشد ، قطعاً آن کشور امارات متحده عربی است که در حال حاضر تقریباً 80٪ جمعیت آن را مهاجران تشکیل می دهند. در این کشور می توانید با فرهنگ پر جنب و جوش عرب ها آشنا شوید. امارات از جمله کشور های ثروتمندی است که به یک زمین بازی برای ثروتمندان جهان نیز بدل شده است ، از این رو مهاجرت کاری و بیزنسی به این کشور با استقبال خوبی مواجه شده است. امارات متحده عربی با یک روند آسان اما مطمئناً ارزان ترین روند اخذ اقامت ، توجه بسیاری از مهاجران را به خود جذب می کند. مهاجران می توانند صاحب یک شرکت باشند یا ویزای اقامت دائم 10 ساله را که اخیراً توسط دولت معرفی شده است اخذ کنند.

 

5- قطر

قطر کشور واقع در منطقه شبه جزیره عربستان ، سیاست مهاجرتی آسانی دارد. قطر دیگر کشور ثروتمند عرب می باشد که در سالیان اخیر رشد بسیار سریعی در زمینه های اقتصادی ، گردشگری و ... داشته است. مهاجران در این کشور با سطح بالایی از زندگی روبرو هستند که دسترسی به آنها نسبتاً آسان است. روند مهاجرت برای مهاجران انگلیسی زبان به مراتب آسان تر از سایرین است ، با این حال به نظر می رسد با توجه به رشد اقتصادی در حال رشد ، فرصت گسترده ای در کشور وجود دارد ، به خصوص که آنها برای میزبانی جام جهانی 2022 فیفا آماده می شوند. بنابراین برای مهاجرین فرصت های بیشتری ایجاد خواهد شد. این کشور یکی از معدود کشورهایی است که مسیری آسان مانند ازدواج با قطری ها برای اقامت ارائه می دهد و یا حتی افراد می توانند برای ویزای حداقل 20 سال در این کشور اقدام کنند.

 

6- عربستان سعودی

عربستان سعودی کشوری عربی ، خانه دیگری برای مهاجرین بسیاری است. در حال حاضر بیش از 7 میلیون فرد خارجی در این کشور زندگی می کند. مهاجرین علاقمند می توانند مجوز کار و همچنین ویزای اقامت دریافت کنند. برای دستیابی به این هدف ، آن ها موظف به ارائه یک آزمون کامل پزشکی ، ارائه مدارک تحصیلی یا سوابق کاری مرتبط و حرفه ای خود در بین سایر نیازها هستند. با این حال ، هم مهاجر و هم کارفرمایان ، باید مدارکی را به دولت عربستان سعودی ارائه دهند تا ویزا به آنها داده شود.

 

7- کانادا

کانادا سومین کشور پهناور جهان و با جمعیت حدودا 37 میلیون نفری ، چشم انداز بسیار بزرگ و ایده آلی برای مهاجرین فراهم کرده است. با این حال کانادا سیاست های سختگیرانه ای را برای افراد مهاجر خارجی در نظر گرفته است. کانادا از جمله کشورهایی است که کارگران ماهر و خارجی آن باید حداقل یک سال تجربه مداوم تمام وقت داشته باشد. در غیر این صورت ، یک مهاجر باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد. به عنوان مثال ، حداقل 10 هزار دلار کانادا بصورت نقدی داشته باشد و به ازای هر عضو خانواده خویش باید 2 هزار دلار اضافه به همراه داشته باشد. از دیگر راه های اخذ ویزا به کانادا نیز می توان به روش های ازدواج و بورسیه تحصیلی که اخیراً طرفداران زیادی پیدا کرده است ، اشاره کرد.

 

8- آلمان

آلمان کشوری نسبتا وسیع در قاره اروپا است که مهاجرین بسیاری را می پذیرد. در حال حاضر بالغ بر 10 میلیون مهاجر در آلمان فعالیت دارند. با توجه به اقتصاد پر رونق آن و البته نرخ پایین بیکاری، این روند روبه افزایش خواهد رفت. آلمان از معدود کشورهایی است که از نظر اقتصادی پایدار است و مهاجرین می توانند با خیالی آسوده برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند.

 

9- روسیه

روسیه پهناورترین کشور دنیا مقصد آسان دیگری برای مهاجرین است. این کشور در حال حاضر بیش از 12 میلیون مهاجر را ثبت کرده است. مهاجرین می توانند از طریق دولت روسیه برای دریافت ویزای موقت 5 ساله اقدام کنند، که پس از آن در صورت نیاز میتوان تمدید کرد. یک مهاجر در غیر این صورت می تواند در پایان مدت 7 سال اقامت مشروط به تابعیت ، یا در عوض با ازدواج با یک شهروند ، تابعیت کسب کند. 

 

10- ایالات متحده آمریکا 

با گذشت سالها ، ایالات متحده یکی از معدود کشورهایی است که سیاست پذیرش آسانی برای مهاجرین اتخاذ کرده است. اگرچه ایالات متحده در مقایسه با بسیاری از کشورها با سیاستهای سختگیرانه تری برخورد می کند ، اما مهاجرین می توانند شانس خود را از طریق فرصت های سرمایه گذاری ، بورسیه تحصیلی ، قرعه کشی کارت سبز ، ازدواج ، گواهی تولد و ... امتحان کنند.

 

مهاجرتمهاجرت آسانمهاجرت به آمریکامهاجرت به کانادامهاجرت به قطرمهاجرت به اروپامهاجرت به آلمانمهاجرت به روسیهمجله صورگشت

  • پشتیبانی :05632457102
  • پشتیبانی :09351600466
  • آدرس :بیرجند بلوار معلم خیابان فردوسی پلاک 32
  • ایمیل :info[at]tkt30[dot]com
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد